Червоний промінь

Незаконний вилов риби на понад 140 тисяч гривень

В умовах проведення бойових дій та окупації більшої частини території Запорізького регіону Запорізька окружна прокуратура продовжує вживати заходи, спрямовані на своєчасне виявлення та належне процесуальне керівництво кримінальних проваджень у сфері незаконного вилову водних біоресурсів.

  Так, за процесуального керівництва Запорізької окружної прокуратури викрито кримінальне правопорушення у сфері проти довкілля, вчинене при наступних обставинах.

Досудовим розслідування встановлено, що 3 листопада 2023 року житель смт Кушугум, маючи умисел на незаконне зайняття рибним добувним промислом, знаходячись на Каховському водосховищі р. Кушугум поблизу смт Кушугум Запорізького району Запорізької області, в порушення ст. 63 Закону України «Про тваринний світ» та п.п. 1 п. 1 Розділу ІV Правил любительського та спортивного рибальства, затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 19.09.2022                            № 700, на воді з гумового човна за допомогою забороненого знаряддя рибного лову- сітки ліскової незаконно виловив 65 особин риби «карась», 2 особини риби «сазан», 8 особин риби «плітка», 9 особин риби «плоскирка», 1 особину риби «судак», на загальну суму 140 352 гривень, чим завдав істотної шкоди рибному господарству України на зазначену суму.

 Під час досудового розслідування вищезазначеного кримінального провадження ухвалою суду накладено арешт на знаряддя вчинення кримінального правопорушення з метою подальшої спеціальної конфіскації.

 За результатами досудового розслідування вказаного кримінального провадження до суду скеровано обвинувальний акт відносно вказаного чоловіка за ч.1 ст.249 КК України,  за вчинення якого передбачено покарання у виді штрафу від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років.

Наталія БОНДАРЕНКО,

 керівник Запорізької окружної прокуратури