Червоний промінь

Незаконно отриману земельну ділянку повернуто громаді

Під час здійснення нагляду у формі процесуального керівництва під час досудового розслідування кримінального провадження Запорізькою окружною прокуратурою встановлені порушення законодавства при наданні земельних ділянок, розташованих на території однієї із територіальних громад Запорізького району Запорізької області, у приватну власність.
Зокрема, встановлено, що рішенням позачергової сесії органу місцевого самоврядування у 2020 році фізичній особі затверджено проект землеустрою та безоплатно передано у власність земельну ділянку, площею 0,07 га, із цільовим призначенням – для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.
Разом з тим, встановлено, що позачергова сесія органу місцевого самоврядування, яка була підставою для отримання фізичною особою у приватну власність земельної ділянки, взагалі не проводилась.
У зв’язку з тим, що вказана фізична особа незаконно отримала у приватну власність земельну ділянку, Запорізька окружна прокуратура звернулась до суду із позовною заявою про повернення земельної ділянки до територіальної громади, яку рішенням суду задоволено у повному обсязі.

Наталія БОНДАРЕНКО,
керівник Запорізької
окружної прокуратури