Червоний промінь

Незаконна порубка: Біленьківській громаді завдано істотної шкоди

За процесуального керівництва Запорізької окружної прокуратури викрито кримінальне правопорушення у сфері проти довкілля та до суду скеровано обвинувальний акт стосовно мешканця Запорізького району Запорізької області за фактом незаконної порубки дерев у захисних лісових насадженнях за ч.1 ст.246 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 12.11.2022 24-річний місцевий житель Запорізького району Запорізької області, маючи умисел на незаконну порубку дерев у захисних лісових насадженнях, діючи умисно, не оформивши та не отримавши в компетентних державних органах будь-якого спеціального на те дозволу, прибув до полезахисної лісової смуги, розташованої поблизу с. Біленьке Запорізького району Запорізької області. У  порушення норм ст. 69 Лісового кодексу України, без лісорубного квитка
(ордеру) на вирубку лісу за допомогою бензопили він вчинив незаконну порубку 45 дерев породи «Клен», чим завдав Біленьківській об’єднаній територіальній громаді Запорізького району Запорізької області шкоду на суму понад 38 тис грн.
Під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження ухвалою слідчого судді накладено арешт на знаряддя вчинення злочину та незаконно добуті фрагменти дерев з метою їх подальшої спеціальної конфіскації.
Наразі обвинувальний акт відносно вказаного чоловіка, який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України, тобто у незаконній порубці дерев у захисних лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду, направлено до суду.

За вчинення кримінального правопорушення за ч.1 ст.246 КК України передбачене покарання у виді штрафу від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000-25500 грн або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Наталія БОНДАРЕНКО,

керівник Запорізької окружної прокуратури.