Червоний промінь

Крадіжка зброї та боєприпасів: загрожує серйозне покарання

Запорізькою окружною прокуратурою Запорізької області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.262 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 6 липня ц.р., приблизно о 14 годині, мешканець м. Запоріжжя, З.,  перебуваючи біля території домоволодіння по одній з вулиць села Запорізького району, шляхом вільного доступу через незачинену хвіртку, пройшов на територію вказаного домоволодіння, де шляхом віджиму вхідних дверей, проник всередину будинку, звідки викрав кулемет з одним підствольником та
комплект боєприпасів в кількості 200 шт, калібру 7,62 мм.
Вказана особа 06.07.2023 затримана СВ ВП №6 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області в порядку ст. 208 КК України. За наявності вагомих доказів, зібраних під час розслідування вказаного
кримінального правопорушення, 07.07.2023 Запорізькою окружною прокуратурою погоджено та повідомлено про підозру громадянину З. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.262 КК України.
Так, 07.07.2023 Запорізькою окружною прокуратурою до Запорізького районного суду Запорізької області направлене клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
За результатами розгляду вказаного клопотання, суд обрав підозрюваному З. запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту. Досудове розслідування наразі триває. Максимальне покарання даного злочину є позбавлення волі на строк до 7 років ( ч.1 ст. 262 Кримінального Кодексу України).

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Максим СОКОЛОВ,
перший заступник
керівника окружної прокуратури.