Червоний промінь

Інтернет-шахраям загрожує серйозне покарання

За процесуального керівництва прокурорів Запорізької окружної прокуратури трьом фігурантам, які протягом 2023 року незаконно заволоділи чужим майном шляхом обману (шахрайство), з проведенням незаконних
операцій з використання електронно-обчислювальної техніки, повідомлено про підозру за шести епізодами злочинної діяльності (ч. 3 ст. 190 КК України).
За даними слідства, троє мешканців Новомиколаївської територіальної громади Запорізького району 39-річний чоловік, 64-річна та 34-річна жінки організували та налагодили шахрайський (нелегальний) бізнес з так званого «продажу неіснуючих товарі» громадянам з різних областей України. Діяли підозрювані за заздалегідь узгодженою схемою. Розміщували фейкові оголошення на платформі «ОLХ» про продаж різного виду товару.
Під час спілкування з покупцями видавали себе за продавців, представників відомої української поштової компанії. Отримавши передоплату, більше на зв’язок не виходили. У такий спосіб інтернет-шахраї ошукали 6 жителів різних регіонів та привласнили кошти потерпілих на загальну суму понад 27 тис. грн.
Під час обшуків за місцем їх проживання виявлено та вилучено 30 мобільних телефонів, більше 100 сім-карт до операторів стільникового зв’язку, 14 банківських карток та інші докази злочинної діяльності.
Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів підозрюваним особам.
Слідство триває. Вживаються заходи для встановлення та причетності цих осіб, до вчинення інших кримінальних правопорушень цієї категорії, за яким проводиться досудове розслідування.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі СУ Головного управління Нацполіції в Запорізькій області, відділення поліції №3 Запорізького РУП ГУ НП в Запорізькій області, за оперативного супроводу УКР ГУ НП в Запорізькій області.

Наталія БОНДАРЕНКО,
керівник Запорізької окружної прокуратури