Червоний промінь

Держреєстратор вчинила незаконну реєстрацію прав власності на будинок

За процесуального керівництва Запорізької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору виконавчого комітету сільської ради Запорізького району Запорізької області за фактом зловживання своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 365-2 КК України) та за фактом
несанкціонованої зміни інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі, що заподіяло значну шкоду (ч. 3 ст. 362 КК України).
Встановлено, що державний реєстратор, переслідуючи корисливий мотив особистого збагачення та збагачення третьої особи, у листопаді 2019 року, не маючи правових та документальних підстав для проведення реєстрації, незаконно провів державну реєстрацію права власності на житловий будинок в Олександрівському районі міста Запоріжжя на користь третьої особи, про що вніс відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, чим завдав власнику вказаного будинку шкоди на суму понад 300 тисяч гривень.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалось групою слідчих слідчого відділення відділу поліції № 2 Запорізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області за оперативного супроводження відділу протидії кіберзлочинам в Запорізькій області Департаменту кіберполіції Національної поліції України.
Санкція ч. 3 ст. 365-2 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років,
з конфіскацією майна або без такої.
Санкція ч. 3 ст. 362 КК України передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Наталія БОНДАРЕНКО,

керівник Запорізької окружної прокуратури.