Червоний промінь

У Запоріжжі до 1 вересня планують побудувати щонайменше 2 підземні школи

Питання освіти – одне з найважливіших для батьків понад 40 тисяч школярів Запорізької області. Однак навчання має бути безпечним: щодня ворог обстрілює регіон, і діти під час уроків мають бути захищені. Тому на часі облаштування у школах укриттів, щоб відновити навчання у змішаному форматі, та будівництво принципово нових шкіл, підземних, де навчальний процес не залежатиме від тривог.

На території міста Запоріжжі майже немає офлайн змішаної системи навчання. І це один з основних приводів виїздити мешканцям в інші місця зі своїми сім’ями, для того, щоб діти могли здобувати освіту. Для вирішення цієї проблеми та безпечного навчання дітей влада вирішила будувати підземні школи.

«Для себе одним з рішень ми знайшли будівництво підземних шкіл. До 1 вересня їх з’явиться в Запоріжжі щонайменше дві такі школи в різних районах міста. І сьогодні ми ведемо перемовини з нашими міжнародними партнерами, щоб вони профінансували цей проєкт. Будівництво розпочнеться до травня місяця. І за чотири місяці ми плануємо побудувати цілі підземні міста, де наші діти зможуть здобувати безпечну освіту. Що стосується глибини, то все буде залежати від району, від військової ситуації», – зазначив  Іван Федоров.