Червоний промінь

Розпочато будівництво «підземних шкіл» на 5 локаціях в Запорізькій області

У самому серці Запоріжжя розгорнулося будівництво першої в регіоні «підземної школи». Вона стане частиною відомого «Січового колегіуму» – одного з найкращих освітніх закладів регіону. 

 – Вже розпочато будівництво «підземних шкіл» на 5 локаціях в Запорізькій області. Наша глобальна мета, щоб 50 тисяч учнів на території регіону змогли вийти в новому навчальному році в освітній процес офлайн, – підкреслив важливість проєкту голова Запорізької ОДА Іван Федоров.

За його словами, увага приділяється не лише безпеці, а й дизайну майбутньої школи. Він має надихати: 

 – Він має бути інтерактивним, аби діти хотіли сюди приходити, – поділився планами Іван Федоров.

Наразі на будівельному майданчику гаряче. Будівельні роботи стартували півтора тижня тому. 

– Копаємо котлован, доходимо до відмітки 6,5 метрів під рівнем землі. Далі зробимо підбетонку, гідроізоляцію, після цього буде заливатися нижня плита, – розповів головний інженер  ТОВ «Позитив» Максим Гайдай.

Педагогічний колектив з нетерпінням чекає на нове укриття.

– Дітей у «Січовому колегіумі» майже 400, приблизно половина навчається дистанційно, адже в школі відсутнє сховище. Приємно, що в такі часи влада пішла назустріч і допомогла нам розвʼязати найголовніше питання – дати можливість дітям навчатися в безпечних умовах, – не приховує емоцій директорка «Січового колегіуму» Валентина Єршова.

Батьки ж переконані, що вихід в офлайн дозволить не тільки подолати освітні втрати, а й допомагатиме спілкуванню молоді.

– Якщо продовжувати навчання онлайн і не робити якісь кроки, ми просто втратимо наше покоління, а їм ще відбудовувати країну після перемоги, – додав стурбований Ярослав Мотрич, батько одного зі школярів.

Планується, що вже цього навчального року підземна школа при «Січовому колегіумі» відкриє двері для учнів. Укриття розраховано на 500 осіб. Навчання буде проводитися у 2 зміни, тому загалом освітній простір вміщуватиме понад тисячу осіб.

Джерело ЗОВА