Червоний промінь

Жителька Широківської громади робить окопні свічки для ЗСУ: людей запрошують приєднатися

Наступна зима, яка розпочнеться вже менш ніж за місяць, стане найскладнішим випробуванням для всіх нас. Але в першу чергу для ЗСУ. Тому мешканка селища Відрадне в Широківській ОТГ Олена Біла виробляє надкорисний та приємний інвентар Захисникам – окопні свічки. Для цього вона організувала вдома ціле крафтове виробництво. З настанням холодів такі свічки знадобляться на передовій як ніколи. Про “військове” хобі пані Олени розповіли на офіційній сторінці громади в Facebook.

Жінка займається виготовленням окопних свічок вже півтора місяця, допомагає їй в цьому чоловік. Це маленька, та від того не менш необхідна деталь в військовому приладді. Свічки можуть освітити або обігріти невелике приміщення, підсушити одяг, навіть розігріти воду чи їжу. Вони не бояться ані вітру, ані вологи, прогораючи в будь-яких умовах приблизно три з половиною години. Олена стверджує, що така допомога для війська не вимагає ані багато часу, ані великого гаманця. Тож долучитися до такої простої, та ще й вкрай потрібної справи може кожен бажаючий.

Для того, аби зробити окопну свічку, потрібно небагато: бляшанка, гофрований картон і віск (парафін). Виготовлення однієї свічки займає приблизно десять хвилин, не враховуючи час на застигання парафіну. Для цього слід лише чітко дотримуватися інструкції:

  1. Заміряти висоту бляшанки та нарізання картону (важливо, щоб ширина картонної смужки була десь на сантиметр менше висоти ємності);
  2. Після цього можна скручувати нарізаний матеріал. На початку треба це робити трішки щільніше;
  3. Додати гніт (з того ж картону) і орієнтовно з середини скручувати менш щільно, адже парафін повинен мати вільний доступ;
  4. Рівномірно розподілити картон, втрамбувати – бляшанка готова до заливки;
  5. Розплавити віск або парафін і заливати його у два етапи (перший раз парафін має ввібратись, другий – покрити всю бляшанку).

Ініціативу можуть підтримати всі небайдужі, додають в Широківській сільській раді. Бажаючих запрошують принести гофрований картон, бляшанки, віск або парафін до будь-якого центру дозвілля в населених пунктах Широківської громади. “У майбутньому працівники культури буть проводити майстер-класи з виготовлення окопних свічок. Ми всі розуміємо, що зима 2022-2023 року буде найважча за будь-яку. Підтримаймо наших хлопців і дівчат на передовій та зробимо запас для наших сіл. Разом ми зможемо все!”, – сказано в повідомленні.