Червоний промінь

Районна та обласна влада працюють над планом евакуації з гарячих точок

Під головуванням начальника апарату ЗОВА Зінаїди Бойко та голови Запорізької районної державної адміністрації Олега Буряка відбулась нарада з очільниками територіальних громад району. На ній обговорили нагальні питання територій та процес евакуації мирних мешканців області. Деталі засідання висвітлив Департамент культури та інформаційної політики ЗОВА.

Першочерговим завданням влади є створення безпечних умов для населення регіону. Тому учасники наради обговорили питання евакуації, що триває на території району. Як зазначили керівники громад, люди не завжди розуміють небезпеку, на яку наражаються, а активний виїзд починається лише після загострення військової ситуації. Тому обласна влада вчергове звертає увагу на важливості евакуації з потенційно небезпечних територій. Абсолютно усі мешканці області мають можливість виїхати в інші регіони України з більш спокійними умовами. 

Наразі особливу увагу приділяють вивезенню вразливих верств населення та тих, хто потребує додаткової допомоги та підтримки. Сюди належать, зокрема, багатодітні сім’ї, люди з інвалідністю, люди, які проживають у соціальних установах та громадяни, що потребують особливих умов перевезень.

На думку керівництва ЗОВА, для вдосконалення процесу мають створюватись спеціальні групи, які допоможуть врегулювати переміщення людей. Повинна здійснюватися координація і з боку силових структур. 

“В обласній адміністрації цим питанням активно займаються, однак району потрібно відпрацювати власний алгоритм. Кожен керівник має підготувати власний, відповідний реаліям варіант плану евакуації, який буде включати, зокрема, транспортну логістику. Також має бути чітке розуміння кількості людей, яких ми маємо вивезти першочергово. Особливу увагу маємо приділити соціально вразливим верствам населення. Що стосується евакуації людей на приватному транспорті, цей метод залишається ефективним, однак має свої ризики. Тому кожен варіант переміщення громадян в інші регіони має ретельно відпрацьовуватись”, – підсумувала обговорення Зінаїда Бойко.