Червоний промінь

Обласна прокуратура викрила трьох рибних браконьєрів в районі

За процесуального керівництва Запорізької окружної прокуратури відкрито три кримінальні правопорушення у сфері проти довкілля, у травні 2022 року до суду скеровано три обвинувальні акти про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. 249 ККУ, в яких загальна сума спричинених державі збитків становить понад 700 тис. грн, повідомляють в установі.

Так, 24 квітня місцевий житель с. Відрадне Запорізького району незаконно ловив рибу з гумового човна на Запорізькому водосховищі, в затоці Вільна поблизу населеного пункту. У заборонений спосіб чоловік незаконно добув 203 екземпляри карася, 8 – окуня, 21 – плітки та 1 – ляща загальною вартістю в понад 380 тис. грн. За результатами досудового розслідування кримінального провадження, 30 травня до суду скеровано обвинувальний акт відносно підозрюваного за ч. 1 ст. 249 ККУ.

16 травня суд отримав обвинувальний акт відносно мешканця району, який, за даними слідства, за допомогою заборонених ліскових сіток незаконно піймав 2017 екземплярів плітки, карася та сазана, спричинивши шкоду довкіллю на суму більше 168 тис. грн.

Крім того, 31 травня до суду було направлено обвинувальний акт відносно місцевого жителя смт Кушугумі, який раніше був засуджений за ст. 249 ККУ. 19 квітня громадянин, перебуваючи у Каховському водосховищі поблизу селища, за допомогою забороненої ліскової сітки незаконно виловив 80 особин окуня, тараня, карася сріблястого, сазана та краснопірки, чим завдав істотної шкоди рибному господарству України, а точніше – на загальну суму більше 153 тис. грн.

Під час досудового розслідування вищезазначених кримінальних проваджень ухвалами суду накладено арешти на знаряддя вчинення кримінальних правопорушень з метою їх подальшої спеціальної конфіскації.

За вчинення кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 249 ККУ, передбачено покарання у виді штрафу від 17 до 51 тис. грн або обмеження волі на строк до трьох років.

Санкція ч. 2 ст. 249 ККУ передбачає штраф від 51 до 85 тис. грн, обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий строк.


Довідково: відповідно до ст.62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено у законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

З повагою,

керівник окружної прокуратури

Наталя БОНДАРЕНКО.