Червоний промінь

Молоді перспективні лікарі районної лікарні

«Вони молоді, але кваліфіковані, прогресивні, здобуті знання уміло застосовують на практиці, при цьому чуйні, уважні до пацієнтів, добре влилися в наш колектив, і вже понад рік успішно тут працюють – напишіть про них», – таку характеристику молодим лікарям дала головний лікар ЗЦРЛ Тетяна Вікторівна Гудим.

Поруч з досвідченими лікарями районної лікарні свій шлях в професію розпочинає Ольга Олександрівна КОРНІЄНКО – лікар-гінеколог. Своє перше робоче місце вона отримала в Кушугумській філії ЗЦРЛ, нині працює у поліклініці на В.Хортиці. У ході інтерв’ю вона розповіла: «Спочатку я закінчила медколедж, працювала медсестрою, потім медичний інститут, 3 роки інтернатури в обласній лікарні. Було непросто, одразу практика, операційна, тяжкі операції, де була асистентом. Зараз специфіка роботи інша – прийом пацієнтів у поліклініці, ведення вагітних. Подобається, що бачиш весь цикл до кінця, від планування і до народження дитини. У ЗЦРЛ приймаємо багато пацієнтів, набула нового досвіду, мені подобається тут працювати. За рік роботи ще більше переконалася, що у правильності свого вибору. Найкраще моїй професії – бачити результат, народжених діток, щасливі очі матерів. Важливо – донести кожній жінці, що треба любити і поважати себе, чоловік, діти – це все зрозуміло, але матір – берегиня, хранителька домашнього вогнища має дбати про своє здоров’я. В житті виходить так, що жінки у нас надзвичайно терплячі, приходять до лікаря в крайньому випадку, коли стан уже занедбаний. Тому інформуємо усіх: хоча б раз на рік приходити на огляд лікаря, здавати аналізи, якщо все добре зі здоров’ям, наступна зустріч через рік».

Її повністю підтримує ще одна молода лікарка-гінеколог Альона Сергіївна РЕДЬКА. Її професійна стезя пройшла паралельно з колегою-другом: теж медколедж, робота медсестрою, ВНЗ, лише інтернатура у 9 пологовому будинку, де все було пов’язане з акушерством, пологами. У серпні минулого року прийшла до ЗЦРЛ лікарем, любить свій фах і не мислить себе в іншому. У районній лікарні працює майже 10 років, починала медсестрою гінекологічного відділення. З вдячністю згадує, що першими провідниками, наставниками, які дали поштовх, допомогли визначитися зі спеціальністю, допомагали під час навчання, стали прекрасні лікарі-гінекологи Красенькова Тетяна Степанівна, Макаренко Ольга Володимирівна. Молоді фахівці висловлюють стурбованість щодо стану жіночого здоров’я у суспільстві. Багато уваги доводиться приділяти інформуванню пацієнтів, донесенню ключових, важливих медичних аспектів.

Обидві лікарки вдячні долі, що поєднала їх по життю, в навчанні, роботі, вони мають єдину ціль – збереження жіночого здоров’я, всіляко допомагають, підтримують одна одну. І вважать, що їм дуже поталанило з таким надзвичайним колективом та адмінстрацією Запорізької ЦРЛ.

Висока професійна відповідальність також покладена на молодих спеціалістів: лікаря-педіатра Ірину Олегівну ГЕРЧЕНОВУ та в.о. завідуючої приймально-діагностичного відділення Марію Юріївну ГУСАК. У ЗЦРЛ вони прийшли після освітніх закладів за власною волею, перед цим в обох була інтернатура.

Ірина Олегівна – з медичної династії: її дідусь теж є лікарем, а матір працює в бригаді «швидкої допомоги», тож з медичною стежкою планує пов’язати подальше життя.

Марія Юріївна трудиться в районній лікарні вже півтора року, справу має з інфекційними захворюваннями, оскільки сама за спеціалізацією є інфекціоністом. Змалку відчула в собі жагу допомагати людям – і втілила мрію в життя.

Сучасна статистика найпопулярніших недугів дає зрозуміти, що праця спеціалісток нерідко перетинається на одному полі. Діти найчастіше надходять з діагнозом ГРВІ, та й сумнозвісний COVID-19 не шкодує ані їх, ані дорослих. На день приймають в середньому по 15 осіб. Але амбулаторне і стаціонарне лікування надається максимально швидко компетентно, лікарі завжди знайдуть правильні слова, щоб підтримати кожного пацієнта. Готовність прийняти будь-який виклик і гідно з ним впоратися – якість, притаманна не лише цим молодим лікаркам, а всьому медперсоналу райлікарні. Ще одна річ, яка згуртовує його міцніше – затишна, майже сімейна атмосфера закладу. Молоді спеціалісти успішно «влилися» у професійне коло і почувають себе тут добре, поруч із старшими колегами, які завжди дають професійні поради та навчають всьому, що знають самі. Слів похвали для молоді не шкодує і головний лікар Тетяна Гудим: дівчата вправні, активні, цікавляться та готові братися за різноманітні робочі ситуації.

Наталія СТІНА,

Віталій АНДРІЄЦЬ.