Червоний промінь

За 6 ворожих літаків. Зеленський відзначив високою нагородою “Запорізького месника”

Президент України Володимир Зеленський вручив орден “Золота Зірка” стрільцю-зенітнику Роману Гломбі з Івано-Франківщини. 19-річний хлопець з позивним “Бандит” служив в 9 полку оперативного призначення Нацгвардії на Запорізькому напрямку. За вражаючі успіхи на фронті його прозвали “Запорізьким месником”. Урочисту церемонію нагородження орденами “Золота Зірка” показали на президентському сайті.

Задачею Романа було прикривати від повітряного нападу позиції батальйону на Запоріжжі, які розташовувалися поблизу села Мала Токмачка. І вийшло це в нього блискавично. За час служби військовий вразив чимало цілей. Серед них – 6 ворожих літаків та одна крилата ракета. Для ворожої авіації молодий військовослужбовець став ходячим жахіттям. Нацгвардієць “приземляв” росіян з небес на українську землю за допомогою ПЗРК “Ігла”. “Влучними пострілами солдат тричі знищував ворожі літаки Су-25 (29 квітня, 23 травня та 29 травня). Таким чином Герой запобіг обстрілу позицій українських захисників і міста Запоріжжя”, – повідомляється в пресрелізі.

29 липня Роман Гломба вже отримав від Презиеднта звання “Герой України”. Хлопця відзначили за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу. Роману вдалося навіть вписати своє ім’я в історію держави. Він став першим за весь час Незалежності строковиком, якого нагородили званням “Герой України”.