Червоний промінь

Ворожого агента викрили у Запорізькій облдержадміністрації

Працівник відділу кібербезпеки Запорізької ОВА співпрацював з російськими спецслужбами.

Ворожий агент намагався отримати доступ до інформації про розташування ЗСУ і оборонних закупівель

Контррозвідка СБУ викрила працівника Запорізької обласної військової адміністрації на співпраці з російськими спецслужбами. У жовтні 2023 року підозрюваний влаштувався на посаду головного спеціаліста відділу кібербезпеки ЗОВА.

За завданням російських спецслужб він намагався отримати доступ до серверів, щоб приховано отримати інформацію про дислокацію українських військових і оборонні закупівлі. СБУ запобігла витоку інформації, затримавши агента.

До роботи у ЗОВА він працював на підприємстві, які здійснює ремонт техніки для військових.

Затриманий добровільно вирішив співпрацювати з російськими спецслужбами у вересні цього року. Для цього він звернувся російський чат-бот. З чоловіком зв’язався представник російських спецслужб, який дав завдання зняти виробничі потужності і військову техніку на підприємстві.

Як зазначив голова Запорізької ОВА Ю.Малашко, контррозвідники Служби безпеки України у співпраці з обласною військовою адміністрацією затримали “крота”, який намагався зламати сервери Запорізької ОВА, аби передати інформацію ворожій стороні.

Вдячний СБУ за професійність та оперативність, оскільки “кріт” влаштувався на посаду головного спеціаліста відділу кібербезпеки ОВА лише у жовтні, ще й не минув його випробувальний термін.

Резонанс від цієї гучної справи виллється в чергові кадрові рішення. А зраднику загрожуватиме до 12 років позбавлення волі.