За даними ЗОВА, тільки з початку листопада поточного року через російські обстріли загинуло 19 жителів Запорізької області, понад 100 отримали поранення. Який алгоритм дій для постраждалих від ворожих обстрілів та на які програми матеріальної допомоги вони можуть претендувати? На ці питання відповіла директорка Департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації Світлана Бойко під час брифінгу в медіацентрі при ЗОВА.
Під час війни головне завдання – допомогти цивільним, які постраждали від ракетних обстрілів. За дорученням голови обласної адміністрації Івана Федорова внесено зміни до обласних програм. Це означає, що тепер більше людей зможуть отримати допомогу з житлом і фінансову підтримку.
Громадян, які залишилися без даху над головою в результаті ворожого обстрілу, довгостроково розселяють в місця компактного проживання для ВПО. На сьогодні існує 44 об’єкти компактного проживання. В них розміщено понад 3 тисячі осіб. Вільними залишаються 804 місця. Передбачено й інший варіант – короткострокове розміщення в готелях або хостелах. Але строком лише до 5 діб. Можливість проживання в обох випадках надається на безоплатній основі.
В оновленій програмі підтримки передбачено і надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, постраждалим внаслідок обстрілів. Якщо вони винаймали житло, яке постраждало від обстрілу, є можливість отримати 10 тисяч гривень. Це одноразова допомога на облаштування або винаймання іншого житла.
– Громадяни, які під час обстрілу зазнали поранень середньої тяжкості, будуть отримувати 20 тисяч гривень. Якщо отримано важкі поранення – 50 тисяч гривень. Для родин загиблих від ворожих обстрілів існує механізм допомоги при похованні, – пояснила Світлана Бойко.
Наразі триває робота з підготовки в кожній громаді відповідальної особи. Вона буде супроводжувати мешканців, яким необхідна допомога соціальних служб.