Червоний промінь

У Біленьківській громаді відкрили Алею Героїв

Сьогодні, 11 січня, у селі Біленьке Запорізького району відкрили Алею Героїв. Її присвятили тим хто народився, або проживав у Біленьківській громаді й загинув на фронті. Нині встановили 21 призму із зображеннями та датами життя військовослужбовців, що загинули, захищаючи Україну.

 

“Сьогодні ми зібралися з вами, щоб вшанувати світлу пам’ять наших хлопців, наших односельців, наших земляків… Ми зробили цю алею, щоб пам’ятати кожного”, – наголосила Світлана Зачепило, голова Біленьківської громади.

На Алеї Героїв першим розмістили портрет Олександра Мельнікова. Його мати Віра розповідає, коли почалася повномасштабна війна, син вступив до лав ЗСУ, нічого не повідомивши про це рідним:

“Я ще йому казала: “Синок, це війна”. А він каже, якщо всі зараз втечуть, скільки тікають, виїжджають, хто буде захищати. Я йду захищати тебе, рідних і всю Україну”.

"Навіки в наших серцях": у Біленькому відкрили Алею Героїв
Віра Мельнікова, мати загиблого захисника України Олександра Мельнікова. 

Олександр Мельніков служив стрільцем на Донецькому напрямку. Загинув першого квітня 2022 року, відбиваючи російську атаку.

“Він у бою намагався рятувати своїх побратимів, кого міг там рятував. Хоча їх дуже багато тоді загинуло, і він теж загинув. Тепер йому вічно буде 25”, — каже Віра Мельнікова.

"Навіки в наших серцях": у Біленькому відкрили Алею Героїв
Алея Героїв у селі Біленьке Запорізького району. 

Батько загиблого захисника України Дмитра Петренка Тимофій розповідає: разом з сином пішов служити в березні 2022 року. Бойовий шлях починали з Запорізького напрямку. Дмитро був медиком стрілецької роти. Загинув на Херсонщині 9 квітня 2023 року, виконуючи бойове завдання.

"Навіки в наших серцях": у Біленькому відкрили Алею Героїв
Тимофій і Тетяна Петренки біля стели свого сина Дмитра. 

“Завжди хвилювався за своїх хлопців, неодноразово виносив їх з поля бою ще на Запорізькому напрямку і на Херсонщині. 19 квітня 23 року син разом із групою пішов на завдання на острів Круглий, щоб закріпитися. І там попали під артилерійський обстріл. У нього залишилося двоє доньок”, — каже Тимофій Петренко.

Портрет Олександра Остряниці також розмістили на Алеї Героїв. Його сестра Ганна Щербакова каже, Олександр останні роки працював за кордоном, але коли почалося повномасштабне вторгнення, не зміг залишитися осторонь, та повернувся. Загинув військовослужбовець шостого червня 2023 року на Запорізькому напрямку.

"Навіки в наших серцях": у Біленькому відкрили Алею Героїв
Стела з портретом Олександра Остряниці на Алеї Героїв у селі Біленьке Запорізького району. 

 

"Навіки в наших серцях": у Біленькому відкрили Алею Героїв
Ганна Щербакова, сестра Олександра Остряниці біля його портрету на Алеї Героїв. 

 

“Почався наступ під Новодарівкою, вони вибили, в окопи зайшли. А потім, там танки їх розстріляли. Казав завжди: “Ми переможемо, Аня, не переживай, все буде нормально, переможемо”, — зазначає Ганна Щербакова.                           Джерело: Суспільне Запоріжжя