Червоний промінь

Евакуйовану сім’ю прихистили у Новоолександрівській громаді

Новоолександрівська громада Запорізького району прийняла першу родину з П’ятихаток у с. Веселянка, допомогли оформити відповідні документи, забезпечили гуманітарною допомогою та іншим.

П’ятихатки – населений пункт на лінії вогню, в який через небезпеку боялася їздити навіть російська комендатура. Там понад півтора року під обстрілами та окупацією жили Андрій та Наталя з двома дітьми та батьками. Після звільнення села ЗСУ, посилилися удари росіян по приватних будинках, тому, рятуючи малечу від жорстоких дій рф, сім’я погодилася евакуюватися. З собою взяли два пакети речей, хом’яків та собаку.

Евакуйовану сім’ю прихистили у Новоолександрівській громаді. Усім членам родини за добу оформили статус ВПО, надали гуманітарну допомогу та речі першої потреби. Така підтримка буде надаватися на постійній основі. Крім цього, начальник ЗОВА Юрій Малашко передав планшети, які допоможуть дівчатам у навчанні.

  • Діти, які жили по сусідству, ходили в школу, де жили росіяни. Ми ж продовжили навчатися за українською програмою – онлайн. Мобільний інтернет ловив лише в одній точці, тому ми завантажували завдання, а після, хоч із затримкою, виконували та надсилали вчителям, – згадують дівчата.

Шлях родини до більш безпечної території був нелегким – за сорок хвилин довелося подолати п’ять кілометрів розмінованою українськими військовими доріжкою. Весь цей час росіяни гатили “в спину” та, на щастя, вся родина вціліла.

  • Діти чекали на Україну. Менша донька малювала танки з синьо-жовтими прапорами – їх ми ховали під час обшуків. До останнього ми не оформляли їх соцвиплати й, чесно, було гидко дивитися, як наші доволі забезпечені односельці йдуть до росіян. Ми виживали завдяки власному господарству. Безмежно вдячні захисникам, які допомогли нам врятуватися. Сподіваюсь, що незабаром Україну повністю звільнять від окупантів, а ви, живі та неушкоджені, повернетесь додому, – зазначає Наталя.

Люди зможуть повернутися у власні домівки з настанням відповідної безпекової ситуації – після того, як окупанта відсунуть на достатню відстань, завершаться стабілізаційні заходи та розмінування території, на місцях розпочне свою роботу українська влада. Наразі вся родина оговтується від жахів війни, які відчували на собі всі ці півтора роки. Обстріли, тиск з боку військових рф та нескінченне сидіння в підвалі залишились у минулому. 

За матеріалами ЗОВА.