Червоний промінь

252 доба військового вторгнення: Мелітополь перетворився на базу ворожої армії

Росія вже двісті п’ятдесят другу добу веде повномасштабну війну проти України. Захисники Запорізького краю традиційно утримують рубежі та дають гідну відсіч окупаційним військам. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Про останню добу на місцевій ділянці фронту доповіли в ЗОВА. 

За повідомленням ГУНП у Запорізькій області, за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Гуляйполе, Оріхів, Мікільське, Малі Щербаки, Павлівка, Малинівка, Степногірськ, Степове, Новоандріївка, Дорожнянка, Ольгівське, Новоданилівка, Щербаки, Залізничне, Мала Токмачка та Полтавка. Надійшло 38 повідомлень про руйнування будинків (квартир) громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів військовослужбовцями РФ.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 212 осіб, з них 36 – діти.

Окупанти роблять з Мелітополя військову базу. Про це в ефірі телеканалу “Еспресо” заявив міський голова Мелітополя Іван Федоров. “Якщо раніше, 2-3 місяці тому ми говорили про те, що росіяни захопили на території міста військову базу, підприємства, і звідки наші сили спротиву їх регулярно вибивали, то сьогодні можемо констатувати той факт, що рашисти використовують у цілому наше місто та район як величезну військову базу. На захопленому заводі залізобетонних виробів рашисти виготовляють залізобетонні доти, які везуть для оборони херсонського та запорізького напрямку. Машинобудівні заводи вони використовують для ремонту своєї техніки”, – поінформував Федоров.

Наразі більшість підприємств працює на окупантів у оборонній сфері. З огляду на це місту потрібна найскоріша деокупація, відзначив Федоров.