Червоний промінь

249 доба військового вторгнення: ворог готується відвести артилерію з-під Херсона

Противник двісті сорок дев’яту добу веде повномасштабну збройну агресію проти України. Традиційно захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів, доповіли в ЗОВА.

За повідомленням ГУ НП у Запорізькій області, за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Запоріжжя, Комишуваха, Степове, Мала Токмачка, Щербаки, Темирівка, Преображенка, Запорізьке, Малинівка, Омельник, Червоне, Залізничне, Оріхів, Гуляйполе, Жовтеньке, Малі Щербаки, Дорожнянка, Ольгівське, Новоандріївка, Полтавка, Новоданилівка, Чарівне та Новоіванівка. Надійшло 43 повідомлення про руйнування житла громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів РФ.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 96 осіб, з них 21 – діти.

Російські війська здійснюють підготовчі заходи щодо відведення артилерійських підрозділів з правобережної частини Херсонської області. Надалі їх можуть перекинути на інші напрямки. Про це говориться у вечірньому зведенні Генерального штабу ЗСУ.

Також сказано, що окупанти намагаються створити на підконтрольній території в Херсонській області умови, непридатні для проживання місцевого цивільного населення. “Так, в Новій Каховці з 29 жовтня поточного року відключено доступ до мережі Інтернет та через гучномовці поширюють інформацію про необхідність виїзду з області протягом 48 годин через нібито загрозу ракетних ударів з боку ЗСУ. Першочерговій «евакуації» підлягає медперсонал місцевих лікарень та оперативні служби міста”, – йдеться у повідомленні. Крім того, як зазначається, окупаційна влада видала указ, що зобов’язує підприємців розпродати весь продовольчий товар та закрити магазини і ринки з 1 листопада 2022 року.