Червоний промінь

215 доба військового вторгнення: Балицький визнав, що “референдуми” – ширма для набору “гарматного м’яса”

Противник двісті п’ятнадцяту добу веде повномасштабну збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю, не шкодуючи власних сил, утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін, доповіли в ЗОВА.

Так, противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Протягом минулої доби ворог здійснив обстріли позицій українських захисників, застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. За повідомленням ГУ НП у Запорізькій області, за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру у районі населених пунктів Запоріжжя, Залізничне, Малі Щербаки, Темирівка, Мала Токмачка, Запорізьке, Шевченко, Яблукове, Новоандріївка, Степногірськ, Кам’янське, Оріхів, Гуляйполе, Червоне, Успенівка, Ольгівське, Червона Криниця, Новоданилівка, Темирівка, Дорожнянка, Бурлацьке, Полтавка, Новоіванівка та Степове. Надійшло 17 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1141 людей, з них 258 – діти.

Гауляйтер Запорізької області Євген Балицький відкрив правду про псевдореферендум на окупованій території. По закінченні “голосування” росіяни відправлять українських чоловіків на війну, пише “Українська правда” із посиланням на пропагандистське видання ТАСС. За словами Балицького, після “референдуму” за “входження Запорізької області до складу Росії” “добровольці” батальйону, що формується там, відправляться на війну проти України у складі ЗС РФ.

До речі, призов жителів окупованих територій до лав армії РФ – черговий воєнний злочин рашистів в Україні. Ст. 51 IV Женевської конвенції забороняє такий метод ведення війни. Окремо класифікується примус громадян України до участі в бойових діях проти власної держави.