Червоний промінь

149 доба військового вторгнення: в Василівці росіяни використовують людей як живий щит

Противник сто сорок дев’яту добу веде повномасштабну  збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін, повідомили в Запорізькій ОВА.

Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Протягом минулої доби ворог здійснив обстріли позицій українських захисників, застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. За інформацією ГУ НП у Запорізькій області, надійшло 6 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1686 людей, з них  482 – діти.

У Василівці на блокпосту в черзі на виїзд з окупованих територій чекають понад 1500 приватних автомобілів. Люди стоять по кілька днів, бо їх не пропускають військові РФ. Про це в своєму Telegram-каналі повідомляє голова ЗОВА Олександр Старух. За його словами, окупанти використовують людей як живий щит, перекидають за їх спинами техніку та особовий склад. Сама ж Василівка продовжує знаходитись під окупацією, більше, ніж половина населення з неї виїхала. Голова ОВА нагадав, що під час активної фази бойових дій Василівка зазнала значних руйнувань, знищено лікарню, об’єкти інфраструктури.