Червоний промінь

Сьогодні, 29 березня, відбулися перемовини Україна-Росія

 
Про результати повідомив член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія.
Наша перша перемога — переміщення перемовин із Білорусі до Туреччини. Ми бачимо Туреччину як одного із гарантій безпеки для України. Ми знаємо, що система безпеки світу дала тріщину. Наша пропозиція, ми працювали над форматом, але ми нічого не підписуємо, про нову систему гарантій безпеки для України. Це новий міжнародний договір, який ратифікують. Ми навчені Будапештським меморандумом.
Країни гаранти за аналогом 5 статі НАТО, протягом 3 днів будуть проводити консультації. Країни гаранти будуть зобов’язані надати допомогу.
Серед гарантів бачимо країни радбезу ООН, США, Франція, Туреччина, Німеччина, Канада, Польща, Ізраїль.
В нас неврегульовані питання із ОРДЛО і Кримом, тому поки гаранти не будуть працювати на ці території. Деякі країни дали вже попереднє погодження. Це та система на якій ми хочемо побудувати нове майбутнє України. Також ці гаранти мають допомагати вступати в ЄС.
Посол України у Вашингтоні Валерій Чалий також прокоментувавсистему гарантій безпеки для України: Договір про гаранії безпеки — це можливий дипломатичний варіант закінчення війни. Ключова вимога до договору — чіткі гарантії безпеки України, які мають бути аналогічні 5 статті НАТО. Тобто, якщо Україна буде об’єктом агресії, ми в праві протягом трьох днів вимагати консультацій, якщо вони ні до чого не призведуть, то країни гаранти мають допомогти озброєнням і навіть закрити небо.
▪️Якщо нам вдасться закріпити ці ключові положення, то Україна буде в позиції зафіксувати свій статус у формі постійного нейтралітету, позаблоковість і безядерність.
▪️Під такими гарантіями, які дорівнюють 5 статті НАТО, ми не будемо розміщувати на нашій території іноземні військові бази і не будемо вступати у військово-політичні союзи. Але принципово важливо, що ніщо не буде суперечити на право вступу України до ЄС.
Підсумки переговорів від Михайла Подоляка:
▪️Україна функціонує трохи інакше, аніж Україна. Для нас головне, щоб держава спілкувалася із суспільством. Імплементація рішення буде йти за процедурою: референдум, потім ратифікація парламентів країн гарантій.
▪️Щодо Криму, це окремий пункт договору. Протягом 15 років будемо з Росією проводити перемовинити щодо Криму, протягом цього часу ніяких військових дій.
▪️Щодо ОРДЛО — це теж окремий пункт.