Червоний промінь

Про ситуацію в Запоріжжі

Зараз у місті тихо, але ми маємо бути готові до всього! Ось кілька порад, як вести себе під час обстрілу та розрізняти зброю, яку використовує ворог.

▪️Міна має довгий та протяжний свист. Від неї рятує будь-яке заглиблення! Не треба бігти та озиратися! Падайте в найближчу ямку. На порятунок є 2-5 секунд.

▪️Гаубичний снаряд звучить майже, як міна, але часу на порятунок менше. Падайте, де стоїте!

▪️Град у хорошу погоду чутно з далеку. Звучить як шурхіт. Не важливо, з якої відстані стріляє – на порятунок є 14 секунд. Не панікуйте, а відразу в укриття! Град не пробиває щось на виліт. Врятує будь-яка ямка!

▪️Танк. Його постріл чутно разом із влученням. Але! Перезаряджання від 4 секунд! Перший не влучив, рвіть пазурі й глибше. Танк в радіусі 7 метрів рве все. Якщо стало зрозуміло, що по вам працює танк, вибір невеликий: або лежати або рвати в укриття.

▪️Смерч звучить, як злітаючий винищувач. Він не встромляється кудись, а відкривається метрах в 10-20 над землею і закидає касетними зверху вниз. Варто знати дві речі, які можуть врятувати життя: б’є заряд метрів на п’ять максимум, головне – лежати!

Важливо! Після обстрілу є снаряди, що не розірвалися. У жодному разі не чіпайте їх!

Після обстрілу варто озирнутися та по можливості допомогти пораненим.

Бережіть себе! Перемога буде за нами!

Анатолій КУРТЄВ, в. о Запорізького міського голови