Червоний промінь

Маріуполь

Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко розповів, що загальна ситуація у місті катастрофічна, за його словами, кількість жертв російських обстрілів може наближатися до 20 тисяч.
Джерело: Андрющенко в ефірі “Настоящее время”
Пряма мова: “Щодо загиблих мирних мешканців у нас є дані, які не відповідають дійсності, тому що вони отримані від поліції, погоджені з медустановами. Це мала жменька людей, про яких ми знаємо. На вчора це було 1800 з невеликих людей.
Ще чотири дні тому ми говорили про “оптимістичний” сценарій – близько 10 тисяч жертв на сьогодні. Але зі збільшеною інтенсивністю і з тією жорстокістю, яка зросла в рази, ми можемо говорити про те, що якщо зараз завершиться блокада і ми зможемо розпочати хоча б пошук цих людей, то вже зараз кількість жертв наближається до 20 тисяч. Але якщо цього не відбудеться найближчими днями, то ця кількість наблизиться до 350 тисяч – усі ті, хто не встиг виїхати.
Ховають, хто де, когось – у дворах, на вулицях. Через інтенсивність обстрілу люди не можуть вийти на вулицю навіть поховати близьких. Муніципальні служби не працюють, цвинтар – на території, що контролюється російською армією. Смерть – вона скрізь, її видно”.
Деталі: За його словами, люди, які вибралися з міста раніше узгодженим маршрутом на приватних авто, виїжджають на свій страх і ризик, адже немає гарантій з боку російської армії.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал “УП. Стрічка”
Проте біля Бердянська росіяни блокують близько 35 автобусів, дев’ять фур із їжею, водою, медикаментами для маріупольців.
Андрющенко також сказав, що у місті продовжуються бомбардування.
За його словами, на момент початку блокади у місті було близько 350 тисяч мешканців.