Червоний промінь

Анатолій КУРТЄВ

Запоріжці!
Як ви знаєте, кілька днів тому у нашому місті почали працювати пункти видачі продуктів харчування із обласного гуманітарного штабу. Ці продуктові набори отримують люди, які мають статус внутрішньо переміщених осіб, а також мешканці Запоріжжя, які відносяться до найуразливіших категорій населення. І сьогодні я хочу поговорити з вами про ту ситуацію, яка зараз відбувається на цих пунктах видачі гуманітарної допомоги.
Якщо чесно, картина м’яко кажучи, неприємна. Люди просто беруть пункти штурмом, збираються навіть не у черги, а у цілі натовпи, відштовхують один одного і навіть готові вступати в бійку. Переконливо вас прошу цього не робити. У нас же немає гуманітарної катастрофи. Так, є певні обмеження та тимчасові труднощі, але їх усі можна здолати через взаєморозуміння та спільні зусилля. Зрозумійте, ніхто не залишиться без допомоги. Кожен, хто має на неї право, обов’язково її отримає. Пункти працюють майже кожний день. Тому якщо ви не отримали допомогу сьогодні, то отримаєте завтра, післязавтра, чи наприкінці тижня. Раніше чи пізніше, але обов’язково отримаєте. Не треба йти на штурм: збережіть свої нерви та сили для більш важливих та корисних справ.
Окрім того, звертаю вашу увагу на те, що, по-перше, ці продуктові набори ми не формуємо. Ми видаємо вже готові, сформовані набори, які до нас надійшли.
По-друге, якщо ви отримали набір сьогодні, то не треба приходити за ним завтра. Поки ми не забезпечимо продуктами кожного, хто їх потребує, повторної видачі не буде. Це не щоденна акція.
По-третє, для того, щоб запобігти перепродажу гуманітарних наборів, ми створили єдиний електронний реєстр, у який заносяться відомості про кожного, хто вже отримав належні йому продукти. І якщо вам видали їх в одному районі, то не потрібно намагатися перехитрити систему, і наступного дня приходити за наборами в інший район. Не витрачайте час: ні свій, ні тих людей, які стоять в черзі, ні тих, хто займається видачею допомоги. Робити на цьому бізнес у вас не вийде.
По-четверте, продуктові набори видають у першу чергу тим людям, які зараз опинилися у дуже скрутному становищі. Працює жива черга. Немає ніяких попередніх записів. Тому, будь ласка, майте совість і поважайте інших. Люди, яким нічого їсти і яким нічим годувати дітей, по кілька днів стоять в черзі, а ви приходите і записуєте до черги ще 50 незрозумілих осіб.
По-п’яте, люди з обмеженими можливостями, які не можуть самостійно прийти до пунктів видачі, обов’язково отримають належні їм продуктові набори. До таких людей завітають наші соціальні працівники, які нададуть необхідну продуктову допомогу та внесуть у реєстр відповідну інформацію. Тому хвилюватися немає про що.
Чесно кажучи, не думав, що мені доведеться розповідати вам, дорослим людям, цілу лекцію про елементарні речі. Але, на превеликий жаль, ситуація зараз саме така. Тому, будь ласка, поважайте, у першу чергу, самих себе. Поважайте один одного. Збережіть у собі людей. Збережіть у собі порядність. Не дайте цій війні перетворити вас на хаотичний натовп, готовий битися за шматок хліба. А то ми сміялися з того, що росіяни влаштовують у своїх магазинах бійки за цукор, і при цьому у наших пунктах видачі зараз відбувається те саме. Давайте все ж таки будемо гідними, бо ми українці, а не варвари. І не забувайте про те, що у пунктах вже посилено працюють представники поліції, які готові затримувати порушників порядку, та працівники військкоматів, які готові вручати повістки особливо активним кремезним чоловікам.
Сподіваюся, що завтра буде краще, ніж сьогодні, і що разом ми з гідністю пройдемо через усі випробування.
Мирної усім ночі!