Червоний промінь

263 доба військового вторгнення: над Запоріжжям збили касетний боєприпас, людей евакуювали з домівок

Російський ворог вже двісті шістдесят третю добу веде повномасштабну війну проти України. Незламні Захисники Запорізького краю традиційно утримують рубежі та дають відсіч окупаційним військам. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. За результатами минулої доби в ЗОВА доповіли, що РФ зосереджує основні зусилля на утриманні зайнятих рубежів.

За повідомленням ГУНП у Запорізькій області, за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Запоріжжя, Щербаки, Гуляйполе, Залізничне, Малинівка, Полтавка, Ольгівське, Червоне, Малі Щербаки, Степове, Кам’янське, Оріхів, Варварівка, Темирівка, Преображенка, Дорожнянка, Новоданилівка, Омельник, Мала Токмачка та Степногірськ. Надійшло 31 повідомлення про руйнування житла громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 152 осіб, з них 35 – діти.

12 листопада, близько 16:30, мешканці Запоріжжя почули декілька гучних вибухів. Сили ППО збили над містом російську ракету “Іскандер-К”, начинену касетним зарядом. Вибухонебезпечні елементи розсипалися серед житлового масиву. Касети могли здетонувати у будь-який момент, тому було проведено тимчасову евакуацію населення. До безпечних місць відправили 29 мешканців, ще 59 виїхали самостійно, повідомили в обласній військовій адміністрації. 

Наразі відомо, що працівники вибухотехнічної служби ГУНП та Управління ДСНС в Запорізькій області вже зібрали та знешкодили небезпечні заряди. Фахівці працювали протягом всієї ночі та вранці. Людей пустили назад до власних осель. Інформація про пошкодження чи руйнування об’єктів інфраструктури, а також щодо загиблих чи постраждалих не надходила.