Червоний промінь

З жовтня водії мають вмикати ближнє світло фар

Сьогодні, 1 жовтня, набуло чинності важливе правило для українських водіїв. До 1 травня за межами населених пунктів необхідно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар. Це необхідно, щоб знизити кількість ДТП у холодну й темну пору року. Про важливе правило нагадала пресслужба Патрульної поліції України.

Зазначається, що світловий день стає коротшим, а в осінньо-зимовий період дощів, туманів і снігопадів часто виникає недостатня видимість на дорозі. Фари допомагає поліпшити видимість автомобіля для всіх учасників дорожнього руху, зокрема, пішоходів. “Нагадуємо про обов’язкову до виконання вимогу ПДР: на всіх механічних ТЗ поза населеними пунктами мають бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі, якщо їх немає в конструкції транспортного засобу, ближнє світло фар”, – ідеться у повідомленні. Так автомобіль буде помітним для пішоходів та інших учасників дорожнього руху, а ще – знизиться ризик потрапляння в аварії.

Якщо водій порушує це правило або керує автомобілем з несправними зовнішніми світловими приладами в темний час доби, йому загрожує штраф у розмірі 425 грн.