Червоний промінь

З 1 липня Польща припиняє виплати нашим біженцям

З 1 липня польський уряд готується припинити виплачувати допомогу в розмірі 40 злотих на день (близько 300 грн) на харчування та проживання біженців з України. Про це повідомив заступник глави МВС і представник уряду у справах біженців Павло Боссернакер в ефірі TVP Info, пише Rzeczpospolita.

За його словами, польський уряд переконаний, що багато людей в країні здатні стати незалежними і адаптуватися. При цьому Боссернакер додав, що будуть і винятки. Для деяких категорій, наприклад, людей з інвалідністю, вагітних або багатодітних, пільги збережуться.

Уряд у спеціальному акті про допомогу біженцям з України спочатку гарантував пільги на перші 60 днів. Місяць тому термін продовжили ще на 60 днів.

«Ми надаємо величезні соціальні виплати – від 300 злотих на кожного до 500 злотих+ на кожну дитину та інші суми, що випливають із соціальних допомог. Крім того, ми бачимо, що чимало українців шукають роботу, знаходять її і справляються. Ми хочемо стимулювати інших до активності. Чотири місяці повного захисту – це, на наш погляд, достатній термін», – заявив журналістам на умовах анонімності високопоставлений політик з консервативної партії «Право і справедливість».

Сілезьке воєводство оцінило поточні витрати на біженців у 190 млн злотих (115 тис. українців подали заявки на PESEL), з яких виплата 40 злотих на людину в день склала 160 млн злотих.

Місцеві самоврядування Нижньої Сілезії оцінюють витрати у 64,5 млн злотих, а Підкарпатське воєводство – у 35,5 млн злотих. В свою чергу, мазовецький воєвода вже перерахував місцевим самоврядуванням 256 млн злотих.

Як повідомили в польському МВС, станом на 17 травня 2022 року по всій країні було подано понад 190 тисяч заяв, що передбачає виплату понад 821 млн 910 тисяч злотих.

«Ми тільки починаємо широкий спектр заходів, спрямованих на активізацію українців у працевлаштуванні. Вже 14 тисяч (з них, зокрема, 11 тис. жінок) знайшли легальну роботу в нашому регіоні. Ми чекаємо на спеціальний акт, який допоможе фінансувати навчання польської мови та курси підвищення кваліфікації, що, безумовно, допоможе знайти своє місце на ринку праці», – розповіла прессекретар Сілезького воєводи Аліна Кухаржевська.