Червоний промінь

У споживачів області змінився газопостачальник. Що треба знати

З 1 травня 2022 року понад 8,8 млн українських домогосподарств, у тому числі Запорізької області, зокрема ті, які раніше отримували послугу від ТОВ «Запоріжгаз збут», почали отримували газ від постачальника «останньої надії», функцію якого виконує «Нафтогаз України». Про це повідомили у прес-службі Запорізької ОВА.

Споживачі, які раніше отримували природний газ від 17 постачальників під брендом «ТВІЙ ГАЗЗБУТ» («Вінницягаз Збут», «Волиньгаз Збут», «Діпропетровськгаз Збут» «Житомиргаз Збут», «Закарпатгаз Збут», «Запоріжгаз Збут», «Івано-Франківськгаз Збут», «Київоблгаз Збут», «Львівгаз Збут», «Миколаївгаз Збут», «Рівнегаз Збут», «Сумигаз Збут», «Харківгаз Збут», «Хмельницькгаз Збут», «Чернівцігаз Збут», «Чернігівгаз Збут») і ТОВ «Одесагаз-Постачання» і робили оплати через 104.ua, отримають рахунки за травень від ГК «Нафтогаз України». Нові клієнти компанії будуть отримувати послуги за ціною – 7,96 грн/куб. м (з ПДВ, без вартості транспортування). Укладати додаткові договори не потрібно, адже перехід відбувся автоматично.

Така ситуація склалася у зв’язку з тим, що більшість постачальників природного газу не можуть виконувати свої функції щодо забезпечення безперебійного газопостачання в умовах воєнного стану відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2022 року № 489 “Про внесення змін до Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу”.

Як інформує ГК “Нафтогаз України”, нові споживачі компанії повинні провести розрахунки з попереднім постачальником за газ, отриманий до 30 квітня 2022 року, а з 1 травня 2022 року вже оплачувати за газ на рахунки ГК “Нафтогаз України”. У ситуації, що склалася, процес формування рахунків за травень дещо затримується. Усі рахунки за спожитий газ у попередньому місяці будуть доступні після 20 червня в особистому кабінеті компанії my.gas.ua та чатботах GASUA. Доставка друкованих рахунків буде здійснюватись АТ “Укрпошта” після 25-го числа поточного місяця лише в тих регіонах, де відсутні активні бойові дії.

Також до клієнтів компанії “Нафтогаз України” приєдналися споживачі природного газу, які раніше були на обслуговуванні у ТОВ “Газ ресурс компані”.

Важливо, що кожен новий клієнт має отримати номер особового рахунку. Для цього необхідно перейти в чатбот GASUA у Viber, Telegram або NaftogazGasSupply у Facebook Messenger та ввести ЕІС-код. EIC-код – це персональний газовий номер об’єкта газопостачання, який складається з 16 символів (латинських літер та цифр). Його можна знайти в особистому кабінеті, в рахунку за розподіл чи постачання газу або дізнатися в контакт-центрі облгазу.

Отримати рахунок за спожитий газ у травні можна кількома зручними способами, зокрема:
  • в особистому кабінеті на my.gas.ua (номер особового рахунку можна отримати в чатботі або у контакт-центрі);
  • у чатботі GASUA у Viber, Telegram і NaftogazGasSupply у Facebook Messenger;
  • «Укрпоштою» після 20-го числа поточного місяця, лише в тих регіонах, де відсутні активні бойові дії.

ГК “Нафтогаз України” пропонує своїм клієнтам кілька зручних способів оплати рахунку:

ЗА РЕКВІЗИТАМИ:
ТОВ «ГАЗОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ»
ЄДРПОУ: 40121452
IBAN: UA893004650000000260323012042 в АТ «Ощадбанк» м. Києва
МФО 300465
 
Онлайн:
  • в особистому кабінеті на my.gas.ua (номер особового рахунку можна отримати в чатботі або у контакт-центрі);
  • у чатботі GASUA у Viber, Telegram і NaftogazGasSupply у Facebook Messenger;
  • через сайти та мобільні додатки банків;
  • за допомогою платіжних систем (Portmone, LiqPay, EasyPay, iPay, Apple Pay, Google Pay).
Офлайн:
  • через платіжні термінали самообслуговування;
  • у будь-якому відділенні банку;
  • через відділення “Укрпошти” або “Нової пошти”.
Платіжки формуються щомісяця 10-15-го числа. Сума до сплати розраховується на основі даних про спожитий газ, які передає ваш оператор ГРМ (облгаз).
При оплаті за газ в особистому кабінеті на my.gas.ua або в чатботі GASUA до 30 червня нараховується знижка 1%. Клієнт зможе використати її під час наступного платежу.
 
Телефони контакт-центру: (066) 300-2-888; (098) 300-2-888; (093) 300-2-888.