Червоний промінь

Ситуація щодо сказу тварин погіршується

1. Вільнянська державна дільнична лікарня ветеринарної медицини: вул. Козацька, 10, м. Вільнянськ, (06143)4-12-63.
2. Новомиколаївська державна дільнична лікарня ветеринарної медицини: вул. Соборності, буд.13, смт. Новомиколаївка, 06144-9-13-43.
3. Запорізька районна державна лікарня ветеринарної медицини: вул. Героїв 37-Го Батальйону, буд. 88, м. Запоріжжя, 0999570710.

4. Комишуваська державна дільнична лікарня ветеринарної медицини: вул. Богдана Хмельницького, 57в, смт. Комишуваха, т.099-000-33-31 Космацький Петро Володимирович,
5. Новоіванівська державна дільнична лікарня ветеринарної медицини – 0974583357 – Назаренко Олена Вікторівна,
6. Кіровська державна дільнична лікарня ветеринарної медицини – 0507889699 – Бикова Ірина Іванівна.

Запорізьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області звертається до мешканців району та наголошує, що запорукою профілактики сказу серед домашніх тварин є своєчасне їх щеплення (вакцинація)!

У  місті Запоріжжі також нещодавно зафіксовано третій випадок захворювання домашньої тварини на сказ. 

В одну з ветклінік Запоріжжя привезли хворого кота, у якого встановили попередній діагноз – ниркова недостатність. Тварина отримувала лікування, але померла. Під час хвороби кіт укусив свою господарку. За результатами аналізу біологічного матеріалу тварини, виявилося, що у неї був сказ.

Цей випадок трапився в одному з приватних помешкань Шевченківського району. Фахівці державної ветеринарної лікарні вжили всіх необхідних заходів – провели дезінфекцію, здійснили щеплення тварин на прилеглих територіях. Запоріжців закликали бути уважними й обов’язково щорічно щепити своїх собак та кішок від сказу.

Що робити, якщо вас вкусила тварина:

– Промийте зону укусу/ослизнення водою з милом, прикрийте чистою пов’язкою зону укусу.

– Негайно зверніться до лікаря чи травмпункту.

– Отримайте імуноглобулін та першу дозу вакцини від сказу. Якщо минуло понад 5 років з часу останньої вакцинації проти правця, отримайте дозу вакцини АДП-М.

– Повідомте місцеві органи контролю про інцидент.

– Продовжуйте вакцинацію у свого сімейного лікаря чи педіатра за схемою, поки ваш лікар не повідомить вам про закінчення щеплення.

Повні рекомендації фахівців стосовно потреби щорічного щеплення тварин від сказу та профілактичних заходів можна знайти на картинках.