Червоний промінь

Українські фермери, медики та батьки відзначають свої свята

В третю неділю місяця, 19 червня, в Україні відзначають одразу два професійних свята – День фермера та День медика, а також ще один сімейний – День батька. День фермера встановлений Указом Президента від 18 червня 2020 року. У цей день 2003 року в Україні був прийнятий закон про фермерське господарство. У третю неділю червня також святкують День медичного працівника. Цього року він припадає на 19 червня. Свято засновано відповідним Указом від 3 червня 1994 року. День батька відзначають в нашій державі з 18 травня 2019 року, в світі воно також припадає на цю дату.

Фермери – всі працівники фермерських господарств, які своєю важкою працею годують нашу країну. Під час війни праця фермерів особливо важлива, адже зараз вони рятують нас від голоду, всіма силами. І хоча День фермера – дуже молоде свято, але сьогодні воно набуло особливого значення. У цю дату фермери отримують нагороди та премії від керівництва, а також привітання від близьких. 

У День медичного працівника прийнято вітати всіх працівників цієї сфери: лікарів, медсестер, фельдшерів, фармацевтів, лаборантів і санітарів. У народі цей день також заведено називати “День працівників медицини”, “День медика”, “День медпрацівника”. В 2022 році він особливий, оскільки ми вшановуємо лікарів, як з 24 лютого не втекли і лікували усіх хворих та поранених через повномасштабний напад РФ на Україну. Вони відзначатимуть професійне свято на робочому місці, продовжуючи рятувати поранених військових і цивільних, допомагаючи також внутрішньо переселеним через війну українцям.

День батька вперше виник у 1909 році в США. Святкові заходи там включають акти широкого вшанування інституту батьківства і сім’ї у вихованні дітей, а також його ролі для процвітання всього суспільства. Наші батьки – найближчі до нас люди в усьому світі. Тато і мама – найперші слова, які в більшості ми вимовляємо, коли вчимося розмовляти рідною мовою. Ми намагаємося їх порівнювати, дивимося на них, вивчаємо їх. Вони для нас одночасно і найбільша загадка, і найбільше відкриття. Добре, коли вони є у нас і сумно, коли залишають.

Тож щиро вітаємо всіх, хто дотичний до цих свят, зичимо гарного здоров’я, мирного неба, добробуту в родинах, фермерам – гарної посівної та рясного врожаю, медикам – терпіння й витримки в роботі, а батькам – щасливих і усміхнених дітей. Разом ми здатні на все. Разом – до перемоги. Слава Україні!