Червоний промінь

В Запоріжжі стартував донорський марафон

23 лютого заступниця голови облдержадміністрації Злата Некрасова відвідала Запорізьку обласну клінічну лікарню з благородною місією – посадовиця здала кров та повідомила про старт марафону донорства. Разом із Златою Некрасовою кров здавали директор ЗОКЛ Ігор Шишка, завідувач директора з поліклінічної роботи Олександр Саржевський, повідомили на сайті ЗОДА.

“Кожен бажаючий може приїхати до обласної клінічної лікарні чи до станції переливання крові. Кожен  може стати причетним до цієї акції та допомогти людям, які цього потребують. Для мене це перший досвід, почуваю себе добре. Тож звертаюсь до всіх, хто може прийти та зробити свій вклад у добру справу”, – зазначила у своєму зверненні Злата Некрасова. 

Такая акція також допоможе поповнити стратегічні запаси крові та її компонентів, щоб їх можна було використати, у разі потреби, у будь-який момент.

Директор  закладу Ігор Шишка нагадав, що   донори, це люди, які  дарують шанс на життя і одужання іншим людям. А організація марафонів донорства стала вже традиційною для  лікарні, тому цей марафон не є виключенням. 

“Ми своїм прикладом дали старт марафону донорства. На сьогодні ми закликали співробітників лікарні долучитися до марафону. На завтра вже формуються групи. Потужності нашої станції переливання крові дають можливість приймати понад 50 людей в день. Ми плануємо щодня виконувати цей план та формувати стратегічний запас банку крові”, – зазначив Ігор Шишка. 

Для донорів є спеціальна пам’ятка, де прописано, хто може бути донором крові і які існують обмеження. як правильно підготуватися до здачі крові. 

Марафон триватиме до тих пір, поки люди будуть приходити на станції переливання крові. 

В обласній лікарні наголошують, що  донором може стати кожен охочий і надають такі рекомендації щодо підготовки до здачі крові:

  • протягом 12 годин виключити паління, прийом алкоголю та їжі;
  • лягти спати у звичайній для вас час та встати не пізніше, ніж за годину до взяття крові;
  • за можливості, відмовитись від ліків (якщо це неможливо, треба повідомити про це лікарів).

Також важливою умовою є відсутність протипоказань щодо донації.

Попередній запис за телефонами Контакт-центру: (068) 812-97-76; (066) 146-03-17.