Червоний промінь

Обласна клінічна лікарня відзначила 74-ту річницю

Вчора, 4 листопада, для Запорізької обласної клінічної лікарні був особливий день. Медичний заклад відзначив 74-ту річницю з дня відкриття. Саме цього дня заклад вперше відчинив свої двері для пацієнтів. Було сформовано команду кваліфікованих фахівців, які всі ці роки дбають про її бездоганний імідж. Про свято нагадали на сторінці ЗОКЛ в Facebook.

Відомо, що Запорізька обласна клінічна лікарня була заснована на базі відновленої будівлі 1-ї Радянської лікарні на 150 ліжок, 5 відділень та 136 працівників. Заклад був створений за наказом Запорізького обласного відділу охорони здоров’я № 77 від 4.11.1948 р. У становленні й розвитку лікарні як головного медичного закладу регіону велику роль зіграли заслужені лікарі України: її головні лікарі Е.С. Короленка і В.О. Якименко. Одночасно вони є провідними науковими фахівцями Запорізького медичного університету і Запорізької академії післядипломної освіти, які організували перші клінічні кафедри в лікарні.

На сьогодні ЗОКЛ – це потужний спеціалізований лікувально-діагностичний заклад на 776 ліжок, з понад 30 структурними підрозділами, в яких працюють 1559 співробітників. Заклад має вищу акредитаційну категорію і є науково-практичною базою для 6 кафедр Запорізького державного медичного університету, ще 7 – Запорізької медичної академії післядипломної освіти та Запорізького медичного училища. У спеціалізованих відділеннях щорічно лікуються понад 20 тисяч пацієнтів, виконують близько 8 тисяч оперативних втручань. Консультативна допомога надається 140 тис. пацієнтів щороку по 40 лікарськими напрямам.

“За роки нашого існування ми запровадили інноваційні методики діагностики та лікування, що дозволило стати нам своєрідним флагманом медицини не лише Запорізького, але й сусідніх регіонів. Кожен спеціаліст роками докладав цеглини мудрості та компетентності до нашої міцної фортеці, яка за всі ці роки стала для нас другою домівкою. Дякуємо кожному нашому лікарю за гуманність та самовіддану працю. Нехай цього дня ваші мобільні “розриваються” від вдячних відгуків пацієнтів, яким ви повернули радість повноцінного життя!, – сказано в дописі на сторінці лікарні.

Щиро вітаємо колектив ЗОКЛ з цією великою і важливою датою. Бажаємо й надалі отримувати задоволення від улюбленої справи та примножувати добро в світі. Нехай підкорені вами вершини стануть стимулом для подальшого професійного зростання. Зі святом, дорогі наші янголи в білих халатах!