Червоний промінь

НСЗУ виділить на Програму медичних гарантій 142 млрд грн

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) розпочала контрактування медзакладів на 2023 рік. Від медичних установ приймають звернення на підписання договорів за Програмою медичних гарантій. На неї наступного року планують виділити понад 142 млрд грн. Вже у перший день НСЗУ отримала 29 пропозицій від Запорізької області, повідомили в пресслужбі НСЗУ.

Незважаючи на війну, Програма медичних гарантій не лише зберігає стійкість, а й розвивається, відповідаючи на виклики війни. Одним із пріоритетів стала медична реабілітація. Нацслужба запроваджує новий пакет медичних послуг, який дозволить отримати комплексну реабілітацію усім, хто потребує відновлення порушених чи втрачених фізичних навичок. Пакет буде доступним всім громадянам, хто постраждав від бойових дій: як ветеранам, так і цивільним. Програму медичних гарантій також розширили для психологічної допомоги. Її надаватимуть на первинній ланці у сімейного лікаря. Ще один новий пакет передбачає супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги, розповіли в Національній службі здоров’я.

Раніше НСЗУ вже розпочала контрактування медзакладів первинної ланки та екстреної допомоги. Заявки на укладення договору на 2023 рік подали:

  • 1251 медзаклад первинної медичної допомоги, з них – 345 лікарів-ФОП та 137 приватних;
  • 23 медзаклади, що надають екстрену медичну допомогу. НСЗУ укладає договори з одним центром екстреної медичної допомоги в кожній області.

Безкоштовні медичні послуги – пріоритет для НСЗУ, особливо в воєнний час. Тому кожен може отримати необхідну допомогу в закладі, а служба заплатить за це лікарні з бюджетних коштів. “Попри складне становище, в якому зараз доводиться жити й працювати, ми продовжуємо стабільно виплачувати кошти медичним закладам“, – заявила голова Національної служби здоров’я Наталія Гусак.