Червоний промінь

Посадовець привласнив 200 тисяч гривень

Запорізькою окружною прокуратурою завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні відносно головного бухгалтера державної установи виконання покарань, який звинувачується у розтраті та привласненні бюджетних грошових коштів, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем (ч. 2 ст. 191 KK України).

За даними слідства, упродовж 2020-2021 років посадовець, зловживаючи своїм службовим становищем, із використанням корпоративної банківської платіжної картки, яка призначена для забезпечення виплат заробітної плати засудженим, через банкомат у декілька разів знімав гpoшoвi кошти з розрахункового рахунку виправного центру та здійснював систематичні безготівкові оплати за товари та послуги. У такий спосіб підозрюваний розтратив та привласнив майже 200 тис. грн бюджетних коштів, чим спричинив державній установі відповідну матеріальну шкоду.

За результатами досудового розслідування, 31 .08.2021 обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні направлено до суду для розгляду по суті.

За злочин, передбачений ч. 2 ст. 191 KK України, передбачено покарання у виді обмеження aбo позбавлення волі на строк до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Сергій Пономарьов, заступник керівника Запорізької окружної прокуратури.