Червоний промінь

В Україні відзначають День родини

Окрім Міжнародного дня сімей, в Україні існує своє тематичне свято. В п’ятницю, 8 липня, в Україні відзначають День родини. Це відносно молоде свято відзначаєтся в нашій країні з 2012 року. Указ Президента України № 1209/2011 “Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят” був підписаний 30 грудня 2011 року. Святкування Дня родини має щорічний характер, тобто дата є незмінною.

Традиція святкування виникла саме 8 липня, бо в цей день відзначається ще і православне свято – День Петра і Февронії. Їх здавна вважають покровителями родини та шлюбу. Це свято, по суті, було українським прототипом Дня закоханих, оскільки саме шлюб Петра і Февронії взято за канонічний зразок християнського подружжя.

Родинне середовище дуже важливе для дітей. Саме в родині у них формуються основні моральні принципи, а також психічні, фізичні, інтелектуальні та емоційні основи розвитку. 

Понад чотири місяці українці живуть в умовах війни. Українці переживають історичний період, коли відстоюють свою історію, культуру та незалежність. Вся увага та сили спрямовані на передову, волонтерство й інформаційний фронт. Психіка кожного перенапружена та проходить випробування на міцність. Потік новин, повітряні тривоги, вибухи, драматичні історії — все це виснажує нас. Але важливо пам’ятати, що головна цінність – це родина. Тому необхідно довіряти свої почуття, переживання та страхи близьким. Сьогоднішній день корисно приділити діалогу, одкровення та визнання. Навіть тим, хто зараз не поряд з вами, варто нагадати про свято сім’ї. Підтримуйте теплим повідомленням та словами підтримки.