Червоний промінь

Переможці «Книга року BBC-2023» в Україні

Переможців оголосили на церемонії в книгарні Readeat у Києві.

Ними стали:

  •  «Драбина» Євгенії Кузнєцової (Видавництво Старого Лева, Львів, 2023) — Книга року ВВС 2023
  • «Драбина» – друга книжка української письменниці, блогерки, авторки бестселеру «Спитайте Мієчку» (2021 рік) Євгенії Кузнєцової.

Книга була написана уже під час повномасштабного вторгнення. Головний герой, молодий українець Толік, працює айтівцем та живе в Іспанії, куди він виїхав задовго до 2022 року. Хлопець щойно придбав будинок та збирався зробити з нього дім своєї мрії, але все змінюється 24 лютого. Тепер велика родина, що тікаючи від війни, опинилась у іспанському містечку. Спільне проживання таких різних, але рідних людей, війна, що раз у раз зринає у розмовах та повсякденні, пошук свого місця та особистого простору в будинку, а ще жарти та сльози, коти й собаки, мрії та втрати – на сторінках історії від Євгенії Кузнєцової.

  •  

Дитячою книгою року стала «Анна Ярославна: київська князівна – королева Франції» Івана Малковича, що вийшла у видавництва «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га».

Премію у номінації «Есеїстика» здобула книга «Пригоди української літератури (від романтизму до постмодернізму)» Ростислава Семківа (видавництво «Темпора»).

Переможець у кожній номінації отримає 1000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті.

Видавці книжок-переможців матимуть право використовувати логотипи «Книги року BBC» у наступних виданнях.

Книзі року ВВС вже 19 років. Конкурс проходить у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Цього року журі обирало фіналістів серед 40 видань. Усі книжки, які увійшли до довгих списків Книги року ВВС-2023, можна подивитися за посиланням нижче.

Як відомо,  у 2022 році переможцем премії «Книга року BBC» став Андрій Сем’янків (MED Goblin) із книжкою «Танці з кістками» (Київ: «Віхола», 2022).

У номінації «Дитяча книга року» переміг Андрій Бачинський з книжкою «Примари Чорної діброви» (Львів: «Видавництво Старого Лева», 2022).

Премію у номінації «Есеїстика» отримав Павло Казарін за книжку «Дикий Захід Східної Європи» (Харків: «Віват», 2022).

Джерела:

www.bbc.com/ukrainian/articles,   /detector.media/infospace/article,   https://zaxid.net/news/