Червоний промінь

Пожежа в Дніпрельстані: палили сміття на городі

Днями в селі Володимирівського округу здійнялась пожежа, яка пошкодила 1 гектар землі. Мешканка вирішила спалити сміття на городі, на жаль, це розповсюджена практика у селах. Через її неуважність полум’я перейшло з її городу на приватні території сусідів.
На виїзд приїхали пожежні КП «Місцева пожежно-рятувальна служба Широківської громади». Вони боролись з наслідками декілька годин. На щастя, ніхто не постраждав та великих пошкоджень майна не було виявлено.
Крім локальних пожеж спалювання сміття шкодить атмосфері Землі. Виділяються шкідливі речовини, такі як:
❌оксиди азоту;
❌оксиди сірки;
❌діоксид вуглецю;
❌поліциклічні ароматичні вуглеводні (ПАВ);
❌важкі метали тощо.
Ці речовини негативно впливають на стан атмосфери, викликаючи забруднення повітря, кислотні дощі, парниковий ефект та інші проблеми.
Також це призводить до забруднення ґрунту і водойм. Зола та шлак, що утворюються при спалюванні, містять токсичні речовини, які потрапляють в ґрунт і воду, а потім у харчові продукти.
Крім того, спалювання сміття є небезпечним для здоров’я людини. Вдихання диму від такого багаття викликає: алергію; астму; хронічні захворювання легень; рак.
Нагадуємо про штраф за спалювання сміття!!!

 
В Україні спалювання трави, листя, сміття та іншої рослинності заборонено законом та карається штрафом у розмірі від 3060 до 6120 грн.