Червоний промінь

Дефіцит палива. Держава планує пом’якшити кризу

Напружена ситуація з паливом в Україні зберігається, на стелах багатьох заправок можна бачити нулі навпроти всіх видів заправних матеріалів. А там, де воно все ж є, заправитися можна  Першопричиною дефіциту пального є нестача постачань. Внутрішнє виробництво зруйновано, запаси розбиті або вичерпані. Через це зараз в Україні вимушені будувати нову систему забезпечення через європейський кордон, через який раніше майже нічого не постачали. Це потребує часу і налагодження системи.

Ціни стрімко зросли. Якщо в середині лютого цього року бензин А-95 коштував 34,36 гривні за літр, то вже 23 травня його ціна становить 50,54 гривні за літр.

Станом на 23 травня на сайті Мінфіну опублікували такі середні по Україні ціни на бензин, дизельне паливо та газ:

  • бензин А-95 преміум – 51,32 гривні;
  • бензин А-95 – 50,54 гривні;
  • бензин А-92 – 49,11 гривні;
  • дизельне паливо – 56,32 гривні;
  • дизельне паливо преміум – 57,95 гривні;
  • газ автомобільний – 39,33 гривні.

Тим часом Уряд готує низку заходів, що покликані допомогти подолати паливну кризу. Зараз чиновники роздумують над поверненням держрегулювання цін на пальне. Заради контролю цін на бензин задумали створити державну мережу АЗС Національним оператором на ринку нафтопродуктів стане НАК “Нафтогаз України”. Також 27 травня урядовці ухвалили проєкт постанови щодо здійснення публічних закупівель нафтопродуктів в умовах воєнного стану. Замовником буде Укрзалізниця. Також відомо, що в Україні дозволено виробництво низькоякісного палива, аби покрити його нестачу.