Червоний промінь

Відновлено аукціони з оренди землі та реєстрацію права

Верховна Рада у середу, 19 жовтня, ухвалила законопроєкт № 7636, який відновлює проведення торгів з оренди земель сільськогосподарського призначення і державну реєстрацію права оренди. Навесні ці законодавчі можливості були призупинені через війну. За документ проголосували 246 депутатів, передає інформаційне агентство “ЛIГАБiзнесIнформ”.

Аукціони та реєстрацію права оренди повернули за ініціативою Міністерства аграрної політики. У відомстві вважають, що це сприятиме наповненню місцевих бюджетів, адже орендна плата, визначена за результатами проведення земельних торгів, як правило, значно вища. Проєкт також відновлює реєстрацію права оренди земельних ділянок у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Ухваленими змінами надається можливість оформлення права власності на земельні ділянки, на яких розташовані будівлі, споруди, що перебувають у приватній власності громадян.

24 березня Верховна Рада внесла зміни до Земельного кодексу, відповідно до яких передача в оренду сільськогосподарської землі державної та комунальної власності мала здійснюватися без проведення онлайн-аукціонів. Планувалося, що протягом дії воєнного стану такі ділянки орендуватимуться лише воєнними адміністраціями за спеціальною процедурою терміном на 1 рік без права продовження.