Домашні тваринки тепер матимуть власний паспорт в “Дії”: Мінагрополітики повідомило про запуск єдиного державного реєстру для улюбленців в Україні – з посиланням на профільне міністерство.
Там повідомляють, що на новоствореній платформі “Дія.Engine” зберігатиметься інформація про котів, собак і тхорів. Зокрема:
- кличка та опис домашнього улюбленця;
- інформація про вакцинацію та біостерилізацію;
- контакти власників або утримувачів;
- інші суттєві для здоров’я тварини дані.
Таким чином стартував перший етап запуску Єдиного державного реєстру домашніх тварин.
Єдиний державний реєстр домашніх тварин: що про нього відомо
25 листопада в Україні офіційно запустили Єдиний державний реєстр домашніх тварин (ЄДРДТ).
Завдяки державному реєстру Мінагрополітики та Держпродспоживслужба збиратимуть та аналізуватимуть актуальні дані про чисельність домашніх тварин, стан їхнього здоров’я та вакцинації.
“Єдиний державний реєстр домашніх тварин — це підвищення безпеки та формування відповідального ставлення до утримання тварин в Україні. Держава вперше за історію незалежності отримає реальні дані про кількість домашніх тварин і зможе контролювати їх вакцинальний статус. Така інформація вкрай актуальна для ефективного зниження ризику поширення небезпечних інфекцій, таких як сказ”, — сказав заступник міністра аграрної політики і продовольства Денис Башлик.
Реєстрація тварин проходитиме у кілька етапів.
Перший етап. Авторизація державних та приватних ветеринарних закладів
Для авторизації в Реєстрі домашніх тварин ветеринарні заклади мають подати заявку до Держпродспоживслужби в особистому кабінеті.
Авторизацію виконує ліцензіат: керівник юрособи або лікар-ФОП, який має ліцензію з ветеринарної діяльності.
Процес займає до 30 хвилин на заяву + 10 робочих днів на очікування відповіді від Держпродспоживслужби України.
Після підтвердження від Держпродспоживслужби керівнику потрібно внести до Реєстру дані про ветлікарів, які стануть Агентами і реєструватимуть тварин.
Другий етап. Авторизація ветеринарного лікаря
Для авторизації у Реєстрі ветеринарний лікар має отримати на свій email повідомлення про успішну реєстрацію Агентом із реєстрації тварин.
Ветеринарному лікарю потрібно перейти за вказаним у листі посиланням та завершити авторизацію у своєму кабінеті, доповнивши інформацію про освіту, підвищення кваліфікації та підписавши це ЕЦП/КЕП.
Третій етап. Реєстрація тварин
Кампанія з реєстрації домашніх тварин розпочнеться на початку 2025 року.
Вносити дані у Єдиний державний реєстр домашніх тварин авторизовані ветеринарні лікарі-Агенти можуть під час огляду або будь-якої іншої процедури у котів, собак і тхорів, — за бажанням і в присутності власників/утримувачів. Реєстрація тварин є безкоштовною і добровільною.
Проєкт є першою цифровою ініціативою держави у сфері ветеринарної медицини, і головною інновацією для власників у майбутньому стане поява електронних ветпаспортів у Дії.
У подальших планах проєкту — інтеграція Єдиного державного реєстру з міжнародними базами даних домашніх тварин, зокрема Europetnet. Ініціативу уже підтримали міжнародні та українські зоозахисні організації та ветеринарна спільнота.