Червоний промінь

РФ вийшла з зернової угоди після “атаки” на флот в Криму

Росія припиняє свою участь у зерновій угоді. Про це заявили в тамтешньому міністерстві оборони в суботу, 29 жовтня, передає “Слово і діло”. Російська сторона зупиняє участь у реалізації угод щодо вивезення сільськогосподарської продукції з українських портів, сказано у повідомленні відомства країни-агресора. Причиною став “український напад” на Чорноморський флот РФ в Криму.

Так, сьогодні вночі, 29 жовтня, в акваторії Севастопольської бухти пролунали звуки пострілів та вибухів. Окупаційна влада заявила, що кораблі відбивали “атаки ворожих БПЛА”. Внаслідок надзвичайної події було пошкоджено морський тральщик “Іван Голубець” та огорожу в бухті Південна. Кремлівський режим вже проголосив те, що сталося, “терактом українців спільно з британськими фахівцями.”

В Міноборони Росії уточнили, що рішення вийти з зернової угоди ухвалили “з урахуванням проведення київським режимом за участю фахівців Великої Британії терористичного акту проти кораблів Чорноморського флоту та цивільних суден, залучених у забезпеченні безпеки зернового коридору”.

МЗС України вже відреагувало на заяву РФ. Наша влада попереджала про плани росіян зруйнувати Чорноморську зернову ініціативу, нагадав очільник відомства Дмитро Кулеба. Він впевнений, що тепер Москва під фальшивим приводом блокує зерновий коридор, який забезпечує продовольчу безпеку мільйонів людей. “Закликаю всі держави вимагати від Росії припинити свої голодні ігри та знову взяти на себе зобов’язання”, – зазначив Кулеба.