Червоний промінь

Дотації на велику рогату худобу

В Україні багато аграріїв та фермерів, які займаються вирощуванням різних культур чи тримають худобу. Держава усіляко намагається підтримувати власників господарств та полів. 

Міністерство аграрної політики і продовольства повідомляє, що поточного року будуть відновлені бюджетні дотації на утримання великої рогатої худоби, кіз та овець.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький розповів, що цього року аграрії, зокрема з деокупованих областей, можуть знову скористатись державними програмами підтримки. 

Міністр пояснив, що аграрії з деокупованих територій, які обробляють до 120 га, зможуть отримати за один гектар 8000 грн безповоротної допомоги. Аграрії з областей, які не були окупованими, — 4000 грн. 

Фермери, які мають від 3 до 100 корів, зможуть отримати 7000 грн на одну голову, ті, хто вирощує до 500 голів кіз та овець, — по 2000 грн на одну особину. Це передбачено концепцією Державної цільової економічної програми розвитку тваринництва до 2033 року.

— У держбюджеті на цей рік закладено 200 млн гривень на компенсацію агропідприємцям закупівлі обладнання для зрошення. Це дощувальні машини, прокладка труб, підведення води, закладка крапельного зрошення, — акцентував Висоцький.

Скористатися програмою можуть усі утримувачі корів — як фізичні, так і юридичні особи, що ідентифіковані та зареєстровані відповідно до законодавства. Аби подати заявку, потрібно зайти на сайт www.dar.gov.ua.

З питаннями можна звертатися до контакт-центру: 044 339 92 15.