Червоний промінь

Аграрії завершують сівбу озимих культур

В Україні завершується сівба озимих культур. Про це із посиланням на пресслужбу Верховної Ради України повідомляють ЗМІ. На даний момент повністю впоралися аграрії Вінниччини, Волині, Київщини, Полтавщини, Тернопільщини, Чернігівщини, Буковини. Близькі до цього фермери Житомирщини, Хмельниччини, Кіровоградщини, Львівщини, Івано-Франківщини та Закарпаття.

На даний момент посіяно 4,5 млн га, що складає 94% від прогнозованих площ. Це, зокрема, пшениця – 3,8 млн га (або 94%), ячмінь – 613 тис. га (91%) та жито – 79,2 тис. га (93%). Що ж до озимого ріпаку, його сівбу завершили товаровиробники по всій Україні, розповіли в ВР. Посіяно 999 тис. га, або 104% до прогнозу.

У Комітеті з питань аграрної та земельної політики наголосили на значних проблемах галузі, які виникли після вторгнення Росії в Україну. “Бойові дії призвели до збоїв у поставках і подорожчання насіннєвого матеріалу, добрив, палива, через що суттєво погіршилося фінансове становище сільгоспвиробників. Частина з них втратили урожай внаслідок обстрілів агропідприємств і підпалів полів. Інші не змогли повністю реалізувати продукцію через блокаду морських портів України та обмежену пропускну спроможність альтернативних шляхів експорту”, – уточнили в структурі.