Червоний промінь

Внаслідок авуаудару 6 грудня 2024 року по Запоріжжю 10 загиблих, а також 27 поранених

У день Святого Миколая, 6 грудня, ворог завдав авіаційних ударів ФАБ-250 по Запоріжжю та Запорізькому району – загинуло 10 людей, 8 з них у власних машинах. Внаслідок удару по обласному центру знищене СТО та пошкоджено магазини. Вибуховою хвилею та уламками у 10 багатоповерхівках вибиті вікна, зруйновані дахи, 17 приватних будинків та  гуртожиток понівечено. Також, була пошкоджена одна із високовольтних ліній. Споживачів оперативно заживили від резервних ліній. Наразі спеціалісти займаються відновленням.

Зазнав пошкоджень і світлофор, який тепер потрібно замінити. Фахівці проводять демонтаж та готують об’єкт до заміни. Проводиться і поновлення постраждалої мережі вуличного освітлення. Ліквідація наслідків удару триває

Станом на вечір 7 грудня кількість постраждалих зросла до 27. У суботу до лікарні звернулися ще три людини.

«На зараз у лікарні 13 постраждалих. Чотири чоловіки у важкому стані. У одного з них травматична ампутація кінцівки. Під наглядом лікарів і троє дітей – 11-річний хлопчик з пораненнями м’яких тканин, 4-річна дівчинка з пораненням обличчя, чотиримісячна дівчинка з забоєм живота. Їхній стан занепокоєння у медиків не викликає», – повідомив Іван Федоров, голова Запорізької обласної військової адміністрації.

14 людей від госпіталізації відмовилися і лікуються амбулаторно.

Внаслідок атаки загинули двоє дітей – учениці 93-ї гімназії. 

Дівчата їхали в машинах в момент атаки.

– Дві невинні дівчинки заживо згоріли в машинах на перехресті, куди вчора поцілила ворожа бомба, – повідомили в департаменті освіти і науки Запорізької міської ради.

На сторінці 93-ї гімназії в мережі Фейсбук повідомили, що дівчата загинули зі своїми рідними. Наразі відомо, що учениця 9-Б класу Тетяна Сироватко загинула зі своєю мамою.  

– Світла дитина була. Завжди в центрі будь-яких ініціатив. Завжди з посмішкою. З Україною в серці, – згадують про Тетяну. 
Також загинуло два хокеїсти місцевої аматорської команди «Аврора».

Богдану Тітову і Максиму Брагіну було по 27 років.

Богдан був капітаном «Аврори». Максим окрім виступів за аматорський колектив тренував дітей у місцевій дитячо-юнацькій школі.