Червоний промінь

Роки довіри й визнання Ірини БУРЦЕВОЇ

Справжні скарби Запорізького району – люди праці, якими територія славиться. Кожен трудиться в своїй галузі, але на благо земляків. Чимало часу віддала цій високій меті жителька Розумівки Ірина Іванівна Бурцева. На урочистостях з нагоди 5-ї річниці Долинської ОТГ вона отримала від голови громади Богдана Федчука не просту нагороду, а орден «За заслуги перед Запорізьким краєм». Трохи шкода, що вручення відзнаки не припало на нещодавній ювілей її праці в сільраді. 17 березня виповнилося рівно 35 років, як вона віддано служить в ім’я односельців, віддаючи велику кількість сил одразу в двох напрямках.
У 1986 прийшла в сільраду на посаду спеціаліста з реєстрації місця проживання, де працює досі. У колі її обов’язків: реєструвати та знімати місця перебування осіб на території, оформлювати, слідкувати за актуальністю документів, що видаються особам, формувати тематичні повідомлення. Чимало часу займає ведення військового обліку. Кількість військовозобов’язаних озвучує без жодних допоміжних записів і сумнівів – 627. На школярів ведуться особисті справи, з ними їздять на медичні огляди тощо.
Також Ірина Іванівна є діючим депутатом сільської ради вже 5-го скликання. В цілому її депутатська діяльність триває близько 16 років. Відповідає за села Розумівка, Нижня Хортиця та Бабурка. У жителів чимало побажань та пропозицій. Але в будь-яких робочих ситуаціях, якими б складними вони не були, депутат завжди спокійна та врівноважена, якщо до неї звернуться, обов’язково допоможе. Постійно спілкується зі своїми виборцями, дізнається, що їх турбує, як можна покращити інфраструктуру навколо них, відповідально виконує їхні доручення. За численними зверненнями було вирішено багато проблемних питань: дороги, освітлення, водопостачання… В центрі Розумівки встановлено дитячий ігровий комплекс. Оновлену матеріально-технічну базу в усіх населених пунктах громади мають заклади культури, освіти, здоров’я тощо. Нею започатковані чудові традиції: святкування Дня села Розумівка, підведення підсумків з благоустрою, краще подвір’я, парк тощо.
Професіоналізм, відповідальність, широка душа та відкрите серце – ось за що громадську діячку визнають і поважають мешканці громади. «Її надзвичайно складно побачити чимось роздратованою, невдоволеною. В межах своєї компетенції завжди робить все від неї залежне. Якщо людина чогось не знає, доступно пояснює. Завжди спокійна, врівноважена, максимально відкрита до людей, готова допомогти в скрутну хвилину», – так характеризують Ірину Бурцеву земляки. Вона, в свою чергу, дякує сільському голові Богдану Федчуку за підтримку у розв’язанні актуальних проблем соціально-економічного розвитку території.
Обидва робочих «фронти», на яких вже десятки років працює жінка, вимагають спілкування із людьми. Більшість прізвищ, адрес, вулиць – вона знає напам’ять, все це стає в нагоді щодня. Але від роботи треба і відпочивати, життя одне, знаходити час для себе так само важливо. Забути про всі проблеми і пожити без турбот найкраще виходить із дітьми. Вони є найбільшим захопленням щасливої матері й бабусі. Синові Миколі, якого виростила практично сама, зараз 37 років, він трудиться водієм у КП «Водоканал» м. Запоріжжя. Серце щиро зігрівають три улюблені онучки. 11-річна Злата нині навчається в шостому класі, тверда «хорошистка», ще не міркувала про те, ким хоче бути в майбутньому, але вчитися подобається, тому має хороші перспективи – всі дороги для неї відкриті. А от Кіра, котрій усього 5 рочків, у дорослому житті вже бачить себе лікарем. Третій онучці Мілані ще й року немає, світ вона побачила в квітні 2021. Вони – сенс життя Ірини Іванівни.
Бажаємо сільському депутату наснаги, міцного здоров’я та не зупинятися на досягнутому. Нехай людська шана буде подякою Вам за плідну працю!

Віталій АНДРІЄЦЬ.