Червоний промінь

Майстра спорту України, загиблого в боях, поховали на Запоріжжі

Ще одна трагічна звістка прийшла до України на початку цього місяця. В боях на Донбасі загинув Роман Мінаков – молодий воїн ЗСУ, майстер спорту України з академічного веслування. Йому було всього 29 років. У п’ятницю, 18 листопада, в Запоріжжі відбулось прощання з українським Героєм, хто до останнього воював проти російських окупантів заради світлого і мирного майбутнього України. Про це повідомило “Суспільне”. На похованні були присутні рідні, друзі й колеги по спорту Романа.

Роман народився в селі Михайлівка Запорізької області. У 2007 році Роман вступив в Вільнянську районну ДЮСШ “Колос” на відділення академічного веслування. Вчився разом зі своєю сестричкою-двійнею Ярославою. Він дуже любив її, вони були з нею єдиним цілим. Пізніше став учеником Запорізької Школи вищої спортивної майстерності. Першим тренером хлопця став Валерій Сіряченко. Потім він невпинно працював над майстерністю під керівництвом Володимира Гапоненка. Роман був багаторазовим чемпіоном України та учасником чемпіонату світу серед молоді. Завжди докладаючи максимум зусиль задля перемоги, він був прикладом для всіх українських юнаків.

В дорослому житті Роман було місце й творчості. Він займався художнім куванням. Його золотим рукам інколи могли позаздрити й досвідчені майстри.

Перед початком війни юнак був за кордоном, мав там свій бізнес. Його товариш Олексій наголосив, що Роман ще задовго до вторгнення РФ був готовий піти воювати. “Він завжди говорив: «Якщо це почнеться – я обов’язково піду». Так і вийшло”, – сказав Олексій. З перших же днів бойових дій молодий веслувальник встав на захист Батьківщини, своєї коханої дружини Аліни та родини. До відправлення на фронт він сказав їм просту фразу: “Хто, якщо не ми?”.

Роман загинув на Донеччині 8 листопада, під час виконання бойового завдання. Поховали його на кладовищі в рідній Михайлівці.

Завжди був людяним, відгукувався, допомагав, люблячий чоловік, хороший друг – так про нього відгукувалися рідні, друзі та знайомі. На превеликий жаль, молодий та амбітний спортсмен, бізнесмен і сім’янин залишився в теплих спогадах всіх, кого знав. Ворогові не буде пробачена жодна жертва цієї безглуздої кривавої війни на знищення з українською нацією. Забравши життя одного нашого громадянина, агресор обов’язково відповість сотнями своїх нелюдів. Це лише питання часу.

Вічна пам’ять і Царство Небесне Роману! Герої не вмирають! Слава Герою! Слава Україні!