Червоний промінь

Запущено третій етап послаблення карантину в Україні

Сьогодні, 1 червня, Україна перейшла на черговий етап послаблення карантину. МОЗ описав порядок роботи закладів, що відкриваються в його рамках, повідомляють ЗМІ.

Згідно з даними Міністерства охорони здоров’я, він стосується роботи спортзалів, системи вищої освіти та міжобласних пасажирських транспортних перевезень. Основними умовами залишаються масковий режим, температурний скринінг, соціальне дистанціювання і постійна дезінфекція приміщень.

Зокрема,всім співробітникам і відвідувачам спортзалів вимірюється температура тіла. Перебування в спортзалах дозволяється у групах до 10 осіб і в приміщеннях площею 10 кв. м на одну людину при індивідуальних заняттях та 5 кв. м у командних видах спорту. Всі співробітники залів повинні носити маски або респіратори. Обов’язковими умовами є також наявність санітайзерів, прибирання приміщення раз на дві години і відразу після закінчення занять, регулярне провітрювання залів.

При цьому в Україні досі заборонена робота спа-зон, фітнес-барів і послуг масажу, дитячих кімнат у спортзалах (і заняття з дітьми віком до 12 років), а також використання багатофункціональних тренажерів кількома людьми.

Третій етап послаблення карантину передбачає також проведення сесій у навчальних закладах.

Крім того, поновлюються міжобласні пасажирські перевезення автомобільним і залізничним транспортом, будуть запущені 214 електричок приміських сполучень.

Під час посадки обов’язковим є температурний скринінг. У кожному вагоні має бути санітайзер, а провідники повинні проводити прибирання щогодини. На маршрути вийдуть поїзди “Інтерсіті”, вагони СВ та купе. Плацкартні вагони для перевезень не допускаються.