Червоний промінь

ВООЗ закликає світ повертати масковий режим: Європі загрожує нова хвиля COVID-19

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) закликала уряди всіх країн повернути масковий режим, оскільки пандемія коронавірусу ще не закінчилася, а підвиди “Омікрону” продовжують викликати нові хвилі захворювань, госпіталізацій і смертей у всьому світі. Про це сказав голова ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус, повідомляє Sky News.

Гебреєсус зазначив, що хоча уряди багатьох країн відмовилися від карантинних обмежень після успішного впровадження вакцин, пандемія ще не закінчилася. І наразі рівень смертності від COVID-19 є “неприпустимо високим”. 

“Я стурбований тим, що кількість випадків захворювання на COVID-19 продовжує зростати, надаючи додатковий тиск на напружені системи охорони здоров’я та медичних працівників. Мене також турбує тенденція до збільшення кількості смертей”, – заявив він. Зокрема, у сусідній Польщі спостерігається зростання кількості хворих на коронавірус. Майже щодня в країні фіксують понад тисячу випадків, кажуть в міністерстві охорони здоров’я країни.

За словами директора з вакцин Європейського агентства з лікарських засобів Марко Кавалері, новий підвид “Омікрону” BA.5 поширився у багатьох країнах, і Європі загрожує нова хвиля COVID-19. Він додав, що зростання захворюваності зумовлене вірусами BA.4 та BA.5. Згідно з поточними прогнозами, ці підвиди стануть домінуючими у всіх європейських країнах і, можливо, витіснять усі інші штами до кінця липня.

Доктор Майкл Раян, виконавчий директор ВООЗ з надзвичайних ситуацій, заявив, що хвиля, яка зараз накриває  Європу, може бути гіршою, аніж здається. Він зауважив, що недостатня кількість тестування може приховувати справжнє поширення пандемії. Він додав, що у багатьох європейських країнах спостерігається збільшення кількості госпіталізацій. Разом з тим, про лікування хворих у відділеннях інтенсивної терапії не йдеться, тому вакцини, як і раніше, працюють дуже добре.