Червоний промінь

В ЗОДА створили постійну комісію з питань чистоти повітря

Голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух підписав розпорядження про створення комісії з питань державного моніторингу та охорони атмосферного повітря. Її головне завдання – скоординувати дії всіх органів влади, які відповідальні за те, щоб запоріжцям стало легше дихати. Про це йдеться в заяві департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА.

Серед членів комісії – помічниця голови облдержадміністрації з екологічних питань Ірина Пирогова, екоактивісти Олександр Костенко та Олеся Крамаренко, науковці-екологи Анатолій Севальнєв, Олена Скуйбіда та Євгенія Манідіна, посадовці облдержадміністрації та Запорізької міської ради, депутати обласної ради, співробітники лабораторного центру МОЗ України, Держпродспоживслужби, обласного центру з гідрометеорології. Також до роботи долучилися представники великих промислових підприємств – ПАТ «Запоріжсталь», ПрАт «Запоріжкокс», ПрАТ «Укрграфіт», ПрАТ «Запоріжабразив», АТ «Запорізький завод феросплавів», теплової та атомної електростанцій.

Очільник області доручив комісії надавати пропозиції до програм державного моніторингу повітря,  визначати, як краще розмістити автоматизовані пункти спостереження та організувати роботу еколабораторій, розробляти плани зменшення викидів в атмосферу тощо.

Члени комісії працюють на громадських засадах, а після початку роботи з усіма матеріалами можна буде ознайомитись на офіційному веб-сайті облдержадміністрації.